Újpesti TE – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 2-7

Sikerült a győztes úton maradni, a brassói idegenbeli győzelem után most az újpesti csarnokból is nyertesen távoztunk.
Az első játékrész első felében nagyrészt a BJA dolgozott ki helyzeteket, de a mezőnyfölénynek egy kiállítás vetett véget, ráadásul ebből meg is szerezte a vezetést az UTE Kyle góljával a 12. percben.
Nem váratott magára sokat az egyenlítés, a 16. perc elején Sági Martin lőtt szép gólt Molnár Bálint és Szabó Bence asszisztjából egy szépen kijátszott támadás végén.
A harmad végére sikerült a vezetést is átvennünk, egy újpesti kiállítást követően Ilya Tsulygin használta ki az emberelőnyös helyzetet Evgenii Mozer és Kirils Galoha gólpasszából. (1-2)
A második játékrészben azonnal növelte előnyét a BJA HC, az előző találatnál gólpasszt jegyző Mozer volt eredményes, Galoha és Szabó egyaránt második asszisztjukat szerezték.
Ebben a harmadban kétszer annyi lövésünk volt mint az ellenfélnek és a 32. percben már háromgólosra duzzasztottuk az előnyünket: Mozer passzát a visszatérése óta bomba formában játszó Schlekmann Márk váltotta gólra.
Az utolsó percben még beleszaladtunk egy emberhátrányba, aminek a nagy része átcsúszott a harmadik harmadra. (1-4)
Ezt még sikerült kivédekeznie a Rozsomákoknak, azonban nem sokkal a kiegészülésünk után Szabó góljával feljebb zárkóztak a lila-fehérek.
Nyomtak a hazaiak, de a srácaink nagyon szépen védekeztek, Farkas Roland pedig kiválóan hárította az újpesti helyzeteket néhány nagyobb bravúrt is bemutatva.
A következő percekben kivédekeztünk egy újabb emberhátrányt, majd az 56. percben mi kerültünk fórba, amit Sági Martin második góljával ki is használtunk! Mozer újabb gólpasszt jegyzett, mellette Tóth Gergely is.
Bő egy perccel a gól után időt kért az Újpest és levitték Rajnát is a kapuból, de a taktika fordítva sült el és el tudtuk dönteni végleg a mérkőzést. Sleki – Galoha – Mozer volt a korong útja, utóbbi bevágta második gólját és megszerezte ötödik pontját a meccsen.
Ezzel egyidőben még egy kiállítást ítéltek az UTE ellen, amit 18 másodperccel a vége előtt Schlekmann váltott gólra, beállítva ezzel a végeredményt. (2-7)