Újpesti TE – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 1-3

Az első perctől kezdve jó játékkal rukkoltunk elő a csoportelső otthonában. Támadóbb hokit játszott a BJA és kétszer annyi kapura lövésünk volt az első harmadban mint ellenfelünknek. Viszont az UTE háromszor is kapuvasat lőtt, tehát ők sem voltak távol a gólszerzéstől. Kapásból az első percben emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült gólra váltani. A 12. percben viszont Molnár Bálint egy gyönyörű egyéni megoldást követően hidegvérrel húzta el Rajna Miklós előtt a korongot és lőtte be a vezető gólunkat. (0-1)
A második húsz percre megfordult a játék képe, nagyon elkezdett nyomni az Újpest, Farkas Roland azonban kiváló formában védett és nem tudtak túljárni az eszén. A harmad közepe felé kiegyensúlyozottabb lett a játék képe, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, majd gyors egymásutánban egy-egy gól is született. Előbb mi növeltük előnyünket: szép passzokkal vittük be a támadó harmadba a korongot, majd Kirils Galoha lőtt egy nagy gólt.

Egy perc sem telt el, amikor eladtuk a pakkot és egy kapu mögül visszatett passzból Silfver vágott kapáslövésből egy gólt. (1-2)

A záró játékrészben folytatódott a Farkas-show: kapusunk brillírozott és bármivel is próbálkoztak a hazaiak, nem tudták többet bevenni a kapuját. A rozsomákok főleg a kontrákra, valamint az UTE hibáinak kihasználására mentek rá, és ez kifizetődő taktikának bizonyult. A 49. percben Ilya Tsulygin szerzett korongot a palánknál és a kapu elé bekorcsolyázva szépen mattolta Rajnát.

Ez kicsit megakasztotta az újpesti támadásokat, többször is meg tudott szépen lódulni a BJA, de újabb gólt nem sikerült ütni.

Bő másfél perccel a vége előtt időt kértek a lila-fehérek és levitték a kapust, majd 28 másodperccel a vége előtt egy kiállítás miatt emberelőnybe kerültek. Hiába próbálkoztak azonban sok lövéssel ezalatt a rövid idő alatt is, a végeredmény nem változott, maradt az 1-3-as BJA HC győzelem.