Újpesti TE – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 1-3

Hamar megszereztük a vezetést: a harmadik percben egy gyors leindítás során Schlekmann Márk adott egy mesteri hosszú passzt a támadó harmadon át Sofron Istvánnak, aki be is akasztotta a sarokba a pakkot kíméletlenül! Sőt, azonnal sikerült duplázni, egy középre passzolt korongból Judd Blackwater óriási kapás gólt lőtt a felső léc alá! A játékrész nagy részében többet támadtunk és veszélyesebben is játszottunk, ezt egy kiállítás szakította meg két perc erejéig, de sikerült kivédekezni. Ezért is jött hidegzuhanyként a szépítő gól, amit egy nagyszerű egyéni akciót követően Derocher szerzett a 17. perc legelején. (1-2)

A második húsz perc első fele mindkét oldalon kisebb rohanást hozott, sok lövés volt, de gól nem. A 28. percben emberhátrányba kerültünk és ezalatt voltak az UTE legnagyobb helyzetei, Farkas Roland azonban hatalmas védésekkel tartotta az előnyt. Egy perc sem telt el a kiegészülésünk után, amikor is egy hátra passzolt korongot Varga Arnold tudott ellőni félig takarásból, ez pedig annyira meglepte Rajna Miklóst, hogy a pakk átcsúszott a mamutjai között. A csapatok ezzel le is tudták a gólszerzést erre a periódusra, egyedül egy sajnálatos sérülést kell még megemlítenünk, egy kapunk előtti ütközésnél védőnk, Boros Dániel maradt lent a jégen. (1-3)

A harmadik harmadban kapartak a hazaiak, de hiába, mind a Rozsomák védelem, mind pedig Farkas Roland tökéletesen végezte a dolgát és nem engedtek áttörést. Az utolsó három percben lehozták Rajna Miklóst a lila-fehérek, de továbbra is kitartottunk, ráadásul egy akasztás miatt még mi kerültünk emberelőnybe, amivel el is szálltak az újpesti remények.

Bár az eredmény már nem változott, magabiztosan szereztük meg a 3 pontot.