Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 6-5

Harcos, gólokban gazdag első harmadot produkált a két csapat. Már a második perc végén megszerezte a vezetést a BJA HC, egy hátra érkező korongot Dóczi Zsombor lőtt rá a kékről, Sági Martin pedig tökéletesen tette bele az ütőjét, és a korong védhetetlenül vágódott a felsőbe! Nem sokkal később Atte Karppinen majdnem duplázta az előnyünket, de lövése a kapuvasról visszajött.
A 6. percben összekaptak a felek, aminek 2-2 kiállítás lett a vége, de a játék teljes létszámban folyt tovább. Ennek lejárta után nem sokkal azonban emberelőnyt kaptak a hazaiak, amit Levin lövésével ki is tudtak használni. A harmad fele után alig fél perc különbséggel volt itt is és ott is egy-egy kiállítás, majd gyors gólváltás történt: előbb a Sport Club indított le, aminek a végén Sofron szerezte meg a vezetést jelentő gólt, majd szinte a következő támadásból szép passzolgatás után Evgenii Mozer tudta lopni a távolságot és egy nagy lövéssel egyenlített. Kirils Galoha és Szabó Bence voltak a gólpasszosok. A játékrész végére még maradt egy BJA HC kiállítás, aminek a nagy része átlógott a második harmadra. (2-2)
A második harmad elején aztán majdnem mi szereztünk azonnal gólt emberhátrányból, de a védők Ritter Zalán helyzeténél a gólvonalról mentettek. Kicsit később azonban már nem volt pardon: Tóth Richárd és Nagy Krisztián száguldottak előre egy védővel szemben, és végül előbbi tartotta meg a korongot majd vágta be a harmadik gólunkat!
A következő percben ismét emberhátrányba kerültünk, amit újból sikerült kivédekezni, azonban nem sokkal később mégis egyenlítettek a hazaiak: egy messzi lövésbe Skachkov ért bele és bár a bírók visszanézték az esetet, végül maradt az érvényes gól.
Fél perc múlva már ismét emberhátrányban találtuk magunkat, de ezt is emberfeletti erővel kivédekeztük, köszönhetően többek közt Kiss Dániel nagy védéseinek, aztán a 33. percben ismét betalált ellenfelünk. Ezúttal Kubat kapott egy jó passzt hátra, és mivel nagy üres terület volt előtte, ő bevitte, majd egy lövőcsel után vezetést szerzett.
A 35. percben mi kerültünk emberelőnybe, amit gyönyörű összjáték végén ki is használtunk: Szabó Bence játszotta meg a kapu mögött Schlekmann Márkot, aki betette középre Ilya Tsulygin-hez a pakkot, ő pedig egy szép kapáslövéssel kiegyenlített. A maradék időben még mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, Kiss Dani hatalmas bravúrral rúgott ki egy korongot, de a BJA HC is majdnem betalált, az eredmény azonban maradt döntetlen.(4-4)
Az előző két játékrészhez hasonlóan most is hamar gólt lőttünk, de még milyen gyönyörű játékkal! Sági Martin engedett el kiváló érzékkel egy visszapattanó korongot, ami így Karppinen elé került, ő pedig azonnal megjátszotta Nagy Krisztiánt egy erős keresztpasszal, 13-asunk pedig bevágta a kapuba.
Azonnal jött erre egy kiállítás, amiből gólt szerzett a Sport Club, de ezt elsőre nem adták meg a bírók. Videózás után is maradt ez a döntés: korcsolyával rúgott korong miatt érvénytelen gól. Ezután ismét kaptunk egy kiállítást, de a bő fél percnyi kettős hátrányt még ki tudtuk védekezni.Hiába harcoltak nagyot azonban a fiúk, a nagy nyomás végül góllá érett, egy belőtt korongba Becze ért bele közelről. A 49. percben ismét megszerezte a vezetést a Csíkszereda, Skachkov kapott nagy passzt és üresen vihette Kissre a pakkot, végül gólra is váltotta a szólót. Kicsit később ismét kiállítottak tőlünk egy játékost, de ezt ki tudtuk védekezni, a két perc során pedig még volt egy kettős kiállítás is. Mindent megtettünk az egyenlítésért, jöttek a támadások és a lövések, valamint Kangyal Balázs időt is kért. Kiss Dániel az egyik akció során elindult lefelé, de eladtuk a korongot, így kapusunk egy vissza sprint után hatalmasat védett. Végül az utolsó perc környékén sikerült levinni a kapust, és volt is két hatalmas helyzetünk, de sajnos az egyenlítés nem sikerült. (6-5)
Nagyot harcolt a csapatunk, megérdemlik a dicséretet, szép volt srácok! És szép volt Kiss Dániel! ❤🏒🥅