Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 4-6

A szezon eddigi legjobb első harmadát hozta össze a BJA HC.

Már a 3. percben megszereztük a vezetést, egy gyönyörűen kipasszolt támadás végén a kapu elé érkező Tóth Richárdot találta meg a korong, aki közelről juttatta azt a hálóba. Mindkét oldalon voltak helyzetek, majd egy kiállítást követően emberelőnybe kerültünk, amit Evgenii Mozer révén ki is használt a csapat.

Orosz csatárunk lövése a kapu mögül visszapattant a palánkról, ő pedig ment a saját korongjáért és kihasználta az ellenfél kapusának és védelmének figyelmetlenségét.

A 7. percben tovább nőtt az előnyünk, egy szép kontratámadásból Keresztes Levente és Kirils Galoha összjátékából végül az utóbbi volt eredményes. A hazai csapat egy emberelőnyt követően kezdett el komolyabb helyzeteket kialakítani, de Farkas Roland kiválóan védett minden próbálkozást. A 16. perc végén Dóczi Zsombor verekedett össze Ládayval utóbbi szabálytalankodása után, aminek végén mindkettőjüket 5 perc + véglegessel küldték le a bírók, valamint az előbb említett szabálytalan megmozdulásért a BJA kapott 2 perc emberelőnyt. Amit aztán ismét ki tudtunk használni, ezúttal a kapu előtt helyezkedő Ilya Tsulygin ért bele szépen Pozsgai Tamás lövésébe, a korong pedig így védhetetlenül vágódott a hálóba. (0-4)

A második harmadra sokkal aktívabban jött ki a Sport Club, hamar nyomni kezdtek. A 24. percben össze is jött a szépítés, egy szép fonákpasszt követően Skachkov érkezett üresen és közelről nem hibázott. Erre azonnal válaszoltunk, Varga Kaden passzolt Galohának, aki egyedül megoldotta az akciót, megszerezve második gólját a mérkőzésen.

Azonban rögtön emberhátrányba kerültünk, amit ki is használt az ellenfél: egy szépen kipasszolt támadás végén Levin volt eredményes. Sőt, a mérkőzés fele előtt nem sokkal még jobban felzárkózott a Csíkszereda. Milan középre lőtt korongja átjutott Farkason, aztán vagy kapusunk sodorta be lábbal, vagy Becze húzta be közelről a harmadik erdélyi gólt.
A játékrész második felére végre összeszedtük magunkat és ismét jöttek a BJA helyzetek, de az első harmadhoz képest kiegyensúlyozottabb volt a játék képe. Több helyzet is volt mindkét oldalon, de több gól nem született ebben a játékrészben. (3-5)

A harmadik harmadban a hazaiak próbáltak nyomni, a BJA pedig főleg kontrákkal próbált érvényesülni.A 46. percben ismét kiállították egy játékosunkat, sőt aztán 21 másodpercig kettős hátrányba is kerültünk, azonban ezt a védelemnek és főleg Farkas Roli fantasztikus védéseinek köszönhetően ki tudtunk védekezni. Viszont az utolsó percekre ismét fokozódtak az izgalmak: az 56. percben újra emberelőnybe került a Csíkszereda, és Levin kiváló szólója után a kipattanót Brown tette be a kapuba, ezzel már csak egy gól volt a különbség a csapatok között.

Tovább nyomott a Sport Club, egy pillanat nyugta sem volt a rozsomákok védelmének, de hatalmas szívvel játszottak a srácaink. Két percen belül voltunk már, mikor Nagy Krisztián három védőt is lekötött, majd az üresen érkező Galoha harmadik góljával eldöntötte a találkozót! (4-6)