Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 3-4 (hosszabbítás után)

Az első harmadban összeszedetten és koncentráltan játszottunk. Mindkét oldalnak megvoltak a helyzetei, de gól nem született.
Az 5. percben emberhátrányba kerültünk, de ezt ki tudtuk védekezni, majd a 10. percben általunk is kihasználatlanul maradt egy emberelőnyös lehetőség. (0-0)
A második játékrészt emberhátrányban kezdtük, mert az előző harmad lefújásakor újra kaptunk két percet. Ezt ismét megoldotta Farkas Roland és a BJA HC védelme, majd a 28. percben egy hazai kiállítást követően megszereztük a vezetést. Kirils Galoha és Olivier Dame-Malka gólpasszából Ivan Vorobjov vágott hatalmas gólt a hazai hálóba! A harmad végére felpörögtek az események, a 39. percben Kirils Galoha növelte előnyünket Evgenii Mozer zseniális passzát gólra váltva, majd egy perccel később Levin lövését úgy tűnt, hogy védte Farkas, de videózás után végül megadták a gólt. (1-2)
A harmadik húsz perc elején egy páros, majd egy BJA HC kiállítással folytatódott a mérkőzés, de ezt szépen kivédekeztük, majd a 47. percben ismét jött egy nagyon nehéz emberhátrányos alkalom, de ezt is megoldotta Farkas Roland vezérletével a Csapat.
A harmad felénél aztán minden eddiginél nehezebb helyzetbe kerültünk: egyszerre két játékosunkat küldték ki a büntetőpadra és ezt már nem is bírtuk el, Sofron góljával egyenlített a Sport Club. Nem volt azonban sokáig döntetlen az állás, az 55. perc újabb gyönyörű Rozsomák támadást hozott, emberelőnyben majdnem két teljes percig beszorítottuk ellenfelünket a saját védő harmadába, végül Vorobjov játszotta meg Ilya Tsulygint, aki szép góllal vette vissza a vezetést! Másfél perccel a vége előtt ismét kaptunk egy kiállítást, valamint a kapusát is lehozta a Csíkszereda, így ismét kvázi kettős emberelőnyben játszhattak és ebből össze is hozták az egyenlítést: az utolsó percben Sofron második gólja a döntetlent és hosszabbítást jelentette. (3-3)
A harmad zárásaként ismét, kiállították egy emberünket, majd alig telt el egy perc a hosszabbításból, mikor ismét kettős hátrányba kerültünk. Szerencsére ez nem tartott sokáig, mert a hazaiak egyik védőjének fegyelmezetlensége tíz másodperc múlva a másik oldalon is kiállítást hozott, a maradék emberhátrányunkat pedig kivédekeztünk. Ráadásul pár másodperccel azután, hogy kiegészültünk, a büntetésből épp visszatérő Kirils Galoha tudott meglógni egy korongszerzést követően és a szólója végén egy szép góllal megnyerte nekünk a mérkőzést!!! (3-4)