Gyergyói Hoki Klub – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 1-3

Erősen indítottak a mieink, már a 4. percben megszerezték a vezetést: Ivan Vorobev lőtt távolról kapura, a korong pedig érdekes utat megtéve, egy hazai ütőn is megpattanva Mag hálójában kötött ki (0-1).
Ezután következett egy kivédekezett emberhátrány, Mozer kiállításánál kiválóan zárt azonban Farkas Roland előtt a védelem.
A harmadban még Atte Karppinen és Nagy Krisztián révén akadt komolyabb helyzete a csapatnak, a másik oldalon pedig Vincze Péter keveredett ziccerbe Sylvestre zseniális passzából, de gól nem született.
A 25. percben Schlekmann Márk vitte aztán végig a korongot Ilya Tsulygin passzából át az egész hazai védelmen és verte Magot egy gyönyörű találattal, kettő nullra növelve ezzel az előnyt. (0-2).
Később Sylvestre, majd Kozma óriási lövése kerülte el a kapunkat, majd a 33. percben egy gyergyói védelmi hibát követően Mozer találta meg Ritter Zalánt, de sem ez, sem a harmad vége felé Mozer lövése nem ment be, utóbbi a kapuvason csattant.
Azonban a második harmadot is 1-0-ra nyerte a BJA HC és magabiztos vezetéssel fordulhattak Slekiék a záró játékrészre.
A 45. percben Teslenko ült ki a büntetőpadra, ezt az előnyt gyorsan kihasználva zárkózott a Gyergyói HK: Dalhuisen kék vonalról eleresztett lövésébe Sárpátki Tamás kapott bele szemfülesen (1-2).
A végéhez közelítve kicsit beszorultak a mieink, nehéz utolsó percek vártak a csapatra . Az 55. percben a Kozma-Sylvestre-Bodó akció végén Farkas Roland brillírozott, minden lövést védett. Szilassy Zoltán időt kért, az 58. percben viszont megadta a kegyelemdöfést a BJA HC: Schlekmann Márk maradt a hazai harmadban Orbánnal, egy szép csel után meglódult és zseniálisan pókhálózta ki a felső sarkot, ezzel beállítva az 1-3-as végeredményt.
A csapat kiválóan védekezett, Sleki megállíthatatlan volt, ma megérdemelten hozták el Gyergyóból a három pontot a mieink.