FTC-Telekom – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 5-6

Hiába kezdte a BJA HC helyzetekkel a meccset, az első két hazai lövés egyaránt gólt eredményezett, így már a harmadik percben két gólos hátrányba kerültünk. A 9. perc legelején egy szépen bepasszolt koronggal találta meg aztán Nagy Gergő a középre korcsolyázó Szabó Bencét, aki szépen ki is lőtte a sarkot!
A 16. perc újabb ferencvárosi gólt hozott, egy eladott korongból tudtak leindítani, majd a kapu előtti kavarodás végén Payne kotorta be a pakkot. (3-1)
A második harmadot szinte elejétől a végéig mi uraltuk, Luke Santerno gyönyörű csellel került helyzetbe, de a lövését védte Arany Gergely.
A 25. perc végén emberelőnybe kerültünk, de még ebből sem született gól, azonban pár perccel annak lejárta után Sofron István asszisztjából Curtis Roach vágta be kíméletlenül a hálóba a pakkot. Nem sokkal később a BJA HC is kivédekezett egy kiállítást, majd újból a Fradiból küldtek ki egy embert, ez pedig már nem maradt kihasználatlanul.
Szép összjáték végén Sleki passzolt Curtis Roachnak, aki Sofron Istvánt játszotta meg, ő pedig bitang nagy gólt lőtt. A harmad legvégén aztán a vezetést is sikerült átvenni a mieinknek, Schlekmann Márk kaparta ki és tartotta meg a palánk mellett a korongot, majd passzolta Sofinak, aki ismét lőtt egy bombagólt! (3-4)
A harmadik játékrész elején ismét kaptunk egy emberelőnyt, amit azonban nem sikerült gólra váltani.
Ezután egymás után kétszer is tőlünk ültettek ki játékost a játékvezetők, a második kiállításból pedig egyenlített a Ferencváros: Farkas Roland hiába védett nagyokat, egy kijövő korong bepattant egyik védőnkről. Sőt, 20 másodperc múlva már ott volt az előny, kíméletlenül büntették egy hibánkat a hazaiak: korongszerzés után Karmeniemi kapott szabad folyosót a kapuig és lőtt nagy gólt a hosszúba. Nem sikerült a srácaink harci kedvét visszafogni, nem álltak le! Az 54. percben Luke Santerno közelről egyenlített, két perccel később pedig egy szép leindítás végén Keresztes Levente játszotta meg Pozsgai Tamást, csapatkapitányunk pedig hatalmas gólt vágott! Egy perccel a vége előtt időt kértek a zöldek és lehozták a kapust, de a védelmünk és Farkas Roli hatalmas szívvel megtartotta az egygólos előnyt. (5-6)
Elképesztően izgalmas, színvonalas és gólokban gazdag meccset vittek ma a jégre a csapatok, igazi rangadót láthattunk.