FTC-Telekom – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 5-4 (büntetők után)

Jól indítottuk a mérkőzést, sikerült teljesen semlegesíteni ellenfelünket és több támadást is vezettünk. Az első gólt a 6. percben lőtte a BJA, egy ráhúzott korong a kapu elé csorgott ki Aranyról, a kiváló ütemben érkező Szabó Bence előtt pedig így üresen tátongott a kapu, aki nem is hibázott! A harmad végén sikerült növelni az előnyünket, ekkor egy korongbedobást követően több játékosunk is az ellenfél kapuja előtt szorgoskodott, a pakk végül Schlekmann Márkhoz került, aki szépen kivárt és közelről be is lőtte. (0-2)

A második harmad nagy FTC nyomással kezdődött, érezhetően ritmust váltottak a hazaiak.Ettől függetlenül ismét mi tudtunk hamarabb gólt lőni: a 24. perc elején Sleki vitte be a korongot az ellenfél harmadába és mértani pontosságú lövéssel vette be a rövid felsőt!Ezután két kiállításba is beleszaladtunk, a második pedig már nem is maradt kihasználatlanul. Crespinek passzoltak középre, ő pedig nagy bombával szépített.

A gól még jobban felpörgette a Fradit és még a harmad vége előtt újabb gólt szereztek. Épp megkezdődött az utolsó perc, amikor egy buli után Kestila a körből húzta rá, a korong pedig valahogy utat talált Farkas Roland mellett. (2-3)
A harmadik harmadban továbbra is nagyon nyomtak a zöld-fehérek, és kevesebb, mint hat perc alatt meg is fordították az állást. Előbb LaPorte egyenlített, majd egy nagy védelmi hibát.