FEHA19 vs Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club 1-4

Nem sokat udvariaskodtunk, nagy nyomást helyeztünk már a korongbedobást követően a hazai csapatra, akadt bőven tennivalója Melnyicsuknak.
Az első gólt azonban mégis a tavalyi szezonban nálunk játszó Szita Donát szerezte, aki Dobos passzát értékesítette a 7. percben. (1-0)
Meg is hozta a hazaiak harci kedvét a találat, előbb Dobos, majd Racsinszkij próbálta növelni a FEHA19 előnyét, de Farkas Rolandon nem tudtak kifogni.
Eközben a védelmünk is nagyon hatékonyan szerelte le a támadásokat, azonnali ellentámadásokkal bombázták Melnyicsuk hálóját, nem is kellett sokáig várni az egyenlítő gólra. Csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás köszönt be középről a 16. percben egy hatalmas bombával, mely találat után még jobban megindultak a mieink, csak úgy záporoztak a lövések a FEHA19 kapujára.
A második harmadban is megvillant Szita Donát, azonban ezúttal nem sikerült betalálnia, igaz, több helyzetet is kialakított a hazai csapat, csakúgy mint a BJA. Gyors, dinamikus, oda-vissza hoki zajlott a jégen, bőben akadt dolga mindkét kapusnak. Egészen a 34. percig nem született gól, ekkor azonban Schlekmann Márk egy szépen pozícionált lövéssel megszerezte a BJA vezető találatát. (1-2)
A harmadik harmadban aztán még egy fokozattal feljebb kapcsoltak a csapatok, mindkét oldalról nagy erőkkel támadtak.
A hazaiak részéről Blasko kiállítását követően eldönthettük volna a mérkőzést, de nem sikerült értékesíteni ezt az emberelőnyt. Azonban a következőt már igen, Falus Ádám játék késleltetésért kapott kiállítását Schlekmann Márk váltotta gólra 57:42-nél, mely találatot ugyan videó bírózták a játékvezetők, de szabályosnak ítéltek és megadták.
A hátralévő percekre még egy időkérés és egy hazai kapus lehozatal maradt, melyből meg is született a negyedik BJA gól Atte Karppinen révén. (1-4)
Az idei év utolsó mérkőzéséről három ponttal indulhatnak haza kedvenceink, szép volt srácok, gratulálunk! ❤🏒🥅