FEHA 19 – Budapest Jégkorong Akadémia HC 2-7

Kicsit nehézkesen vették fel a ritmust a csapatok a mérkőzés elején, de ahogy telt az idő, egyre több helyzet alakult ki. Az 5. percben emberhátrányba kerültünk gáncsolás miatt, de ebből mi tudtunk előnyt kovácsolni. Kirils Galoha megindult egy előrevágott koronggal, majd lövése ott maradt a kapus előtt és kisebb kavarodás után visszakerült centerünkhoz, aki ekkor már hidegvérrel bevágta. A harmad felénél ismét BJA találat született, ezúttal Vorobjov lőtt éles szögből, a korong pedig előrefelé pattant ki egyenesen Schlekmann Márkhoz, aki egy nagy lövéssel növelte előnyünket. (0-2)
Az első játékrész végét és a második elejét is egyaránt emberelőnnyel kezdtük, a második lehetőség pedig már nem maradt kihasználatlanul. Galoha és Tsulygin járatták a korongot, majd az hátra került Vorobjovhoz, aki a kék vonalról hatalmas bombagólt akasztott a hálóba. (0-3)
Kapust cseréltek a fehérváriak és volt több szépen kidolgozott helyzetük is, de Farkas Roland kiválóan védte a kapunkat.
Nem sokkal a harmadik gólunk után ki kellett védekeznünk két emberhátrányos percet, de szerencsére ez nem okozott gondot.
A 34. perc végétől két perc alatt még két gólt lőttek a Rozsomákok, amivel már tekintélyes előnyre tettünk szert. Előbb Nagy Krisztián lövésének a kipattanóját húzta vissza szépen a jól helyezkedő Tóth Richárd, majd Kirils Galoha vitte be a pakkot középre és több ember takarásából lőtte ki a hosszú felsőt. (0-5)
A záró játékrészben gyorsan szépítettek a hazaiak: két perc sem telt el, amikor Zezelj szelídített meg egy megpattanó passzt középen és közelről megszerezte első gólját a szezonban. Sőt, a 45. percben Fekete használt ki egy BJA védelmi hibát és csökkentette tovább csapata hátrányát, ráadásul a két gól között Farkas Rolandnak két hatalmas bravúrt is be kellett mutatnia. Teljes letámadást alkalmazott a FEHA19, többször is korongot szereztek és veszélyeztettek, azonban Farkas a tőle megszokott higgadtsággal és precizitással védett. Az 51. perc kezdetén Tóth Gergely a saját kapujától küldött előre egy keményen meglőtt passzt, ami éppen a kapu felé tartott és ezzel annyira meglepte az ellenfél kapusát, hogy nem tudta lekezelni a korongot, ami így ifjú csatárunk, Lobenwein Bálint elé került, aki egy hidegvérű csel után megszerezte első gólját a felnőttek között! 😍🏒🥅
Bő két és fél perc volt hátra, amikor megadtuk a kegyelemdöfést: egy korongszerzést követően Jesperi Viikilä passzolt középre az üresen érkező Schlekmann Márknak, aki nagyon szépen, egy csel után kipókhálózta a felső sarkot. (2-7)
Szép volt, srácok, gratulálunk! Lobenwein Bálintnak is a bemutatkozáshoz a felnőtt csapatban! ❤🏒🥅