FEHA 19 – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 2-7

Ennél jobb első harmadot elképzelni is nehezen tudtunk volna, minden a terveink szerint alakult. Az első nyolc percben néhány helyzet és egy-egy kiállítás volt, aztán a 9. perc közepén Luke Santerno kapott jó indítást Keresztes Leventétől, majd gyönyörű szóló végén megcsinált egy szép cselt és kilőtte a rövid felsőt. Hamarosan két újabb gól követte az elsőt, és mindkettőt egy támadóharmadbéli korongszerzés előzte meg.

Előbb Nagy Gergő fülelt le egy keresztpasszt és lőtt belőle hatalmas gólt, majd fél perccel később Santerno is elcsente a korongot, majd fonákkal játszotta meg Ethan Somozát, aki szintén a felső sarkot pókhálózta ki. A FEHA 19 kapust cserélt, de hamar felavattuk az új hálóőrt.

A 14. percben egy dinamikus támadás végén Judd Blackwater játszotta meg a harmadba beérkező Szabó Dánielt, aki lopta kicsit a távolságot, majd újabb nagy gólt lőtt. (0-4)

A második játékrészben sokkal támadóbb felfogásban lépett a jégre a hazai csapat, szép helyzeteket dolgoztak ki, de Farkas Roland nagyszerűen védett.

A harmad felénél egy leindítást követően Dobos Bendegúz szépített: esés közben húzta kapura a korongot és lőtt kötény gólt.

Ez még jobban feltüzelte a fehérvári csapatot, de Farkas Rolandon nem tudtak kifogni. A 37. percben Curtis Roach és Ethan Somoza együttes erővel harcoltak meg a korongért, majd utóbbi lódult meg a pakkal, tovább adta azt Santernónak, aki újabb nagy lövéssel rezgette meg a hálót.Bő két perccel később szépen kijátszott támadásból növeltük az előnyt: Judd Blackwater passzolt hátra a kapu mögül, Szabó Bence lövésébe pedig Nagy Gergő ért bele mesterien, így a korong védhetetlenül vágódott a kapuba.

11 másodperccel a vége előtt beleszaladtunk egy kiállításba, de ez nem várt fordulatot tartogatott: a korongbedobás után Tóth Richárd végig sprintelt az egész pályán a koronggal és gyönyörű, higgadt gólt lőtt emberhátrányban. (1-7)

A záró játékrészt ismét megnyomták a hazaiak, folyamatosan keresték a lehetőségeket és nyomás alatt tartották a kapunkat. Ez pedig gólt is eredményezett, a 47. percben Ambrus Csongor nagy lövéssel szépített.A maradék időben többet támadott az ellenfél, de Farkas Roli szenzációs formában volt és mindent védett. Az eredmény már nem változott, magabiztos győzelemmel és három ponttal jöhetünk haza Székesfehérvárról. (2-7)