Dunaújvárosi Acélbikák – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 0-4

Már az első percben emberelőnybe került a BJA, de ezt kivédekezték a hazaiak, azonban öt perc sem kellett hozzá és megszületett az első gól: Jesperi Viikilä vitte el egy buli után a kapu mögött a korongot és játszotta be Keresztes Leventének, aki nem is hibázott: szép gólt lőtt szemből.
A harmad fele után nem sokkal jött a második Rozsomák gól is, ezúttal Ilya Tsulygin korcsolyázott be a támadóharmadba és lőtt egy nagyot a kék vonalról, a korong pedig a hálóban kötött ki. Ezután nyomni kezdett a DAB, jöttek a helyzetek és a 14. percben két perc emberhátrányt is ki kellett bekkelnünk, de ezt az akadályt Farkas Roland vezérletével sikerrel vették a srácok. A 18. percben tovább növeltük az előnyt, oldalról vitte be Tsulygin a korongot, majd a kapu előtt keresztbe passzolt az érkező Evgenii Mozernek, akinek csak be kellett vágnia azt a hálóba. (0-3)
A második játékrész elején mi irányítottuk a játékot és ennek következményeként egy kiállítást is sikerült kiharcolni, amit aztán kis szerencsével értékesítettünk is: a korong Schlekmann Márktól az éppen középre érkező Keresztes Levente elé pattant, akinek így már „csak” élnie kellett az adódó lehetőséggel, ő pedig mattolta is a kapust nagyon magabiztosan.
A harmadban két emberhátrányunk is volt, de ezeket szépen kivédekeztük, sőt egy kontrából Jesperi Viikilä majdnem újabb BJA gólt szerzett, ám ezúttal Tóth kapus résen volt. (0-4)
A záró harmad eleje kicsit lassan indult, főleg mezőnyben folyt a játék. Próbáltak támadni becsülettel a hazaiak, de a BJA védelem legtöbbször még csírájában elfojtotta az ilyen jellegű kezdeményezéseket. Aztán elkezdtek jönni a lövések és a helyzetek is, de Farkas Roland nagyon jó volt. A mi csatáraink pedig kontrákkal operáltak, de ők sem tudtak betalálni. A végére már csak az maradt a kérdés, hogy meglesz-e Rolinak a shutout. Bár mindent megtettek az Acélbikák a becsületgól megszerzése érdekében, a védelem és Farkas Roland ma áthatolhatatlan volt. (0-4)