Corona Brasov – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 8-5

Nem kezdődött jól számunkra a mérkőzés, konkrétan az első helyzetből gólt szerzett a Brassó Judd Blackwater révén, fél perc sem telt el ekkor még a mérkőzésből. Hazai oldalon kettő, a BJA-nál pedig egy kiállítás következett a harmad feléig, de ezekből nem esett találat egyik oldalon sem, viszont az utolsó emberelőnyünk épp csak lejárt, két másodpercre rá Schlekmann Márk egyenlített Jesperi Viikilä gólpasszából. Nagyon hamar érkezett a válasz, a következő támadásból Cornet visszaszerezte az előnyt a Farkasoknak.
Ezzel az egygólos hátránnyal mehettünk a szünetre. (2-1)
A második játékrész még az elsőnél is rosszabbul indult, a 24. percben két gólt is kaptunk, amit időkérés és kapuscsere követett: Farkas Rolandot az előző mérkőzésén shutout-tal záró Kiss Dániel váltotta.
A 29. percben emberelőnyös helyzetbe kerültünk, amit a buli után egyből sikerült is gólra váltani: Ivan Vorobev vágott nagy gólt a hazai kapuba. Sajnos ismét duplán válaszolt a Brassó, azonban erre Ilya Tsulygin büntető lövésével még tudtunk válaszolni a 37. percben. (6-3)
A harmadik húsz perc végre számunkra kedvezően indult: Tóth Gergely az első percben faragni tudott a hátrányból, a gólpasszosok Szabó Bence és Ritter Zalán voltak. A harmad fele előtt beleszaladtunk egy kiállításba, amit ki is használtak vendéglátóink, de a mieink sem vettek vissza sem a sebességből, sem a nyomásból, ugyanis Evgenii Mozer fél perccel később újból kettőre csökkentette a hátrányunkat! Ritter Zalán ennél is gólpasszt jegyzett. A hátralévő időben az esélyünk még megvolt, két kiállítás is sújtotta a hazaiakat, ráadásul az utolsó másfél percre Kangyal Balázs még a kapust is lehozta, de sajnos ebből egy meccset eldöntő üres kapus gól érkezett Sills-től, aki második találtat könyvelhette el a meccsen. (8-5)
Holnap újabb mérkőzés vár a csapatra Gyergyószentmiklóson.