Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Újpesti TE: 1-4

Elkezdődött végre az új szezon, de sajnos nem a várt eredményt hozta a nyitány. A mérkőzés elején azonnal emberhátrányba kerültünk, amit ellenfelünk Kyle Just révén ki is használt, pedig két másodperc híján sikerült kivédekezni a nehéz két percet.

Ezután a BJA jelentős nyomás alá helyezte az újpesti kaput, záporoztak a lövések, de Rajna Miklós mindent védett.

A vendégek kontrákból veszélyeztettek és az egyik támadásnál centiken múlt, hogy nem duplázták az előnyüket. (0-1)

A második harmad elejére még áthoztunk fél perc emberhátrányt, de ezt probléma nélkül kivédekeztük. Ezután mi is kihasználatlanul hagytunk egy előnyös két percet, de a 28. percben végre megszereztük az első gólunkat a szezonban: Keresztes Levente értékesített egy kipattanót, első Erste Liga gólját lőtte a ma esti mérkőzésen, Evgenii Mozer passzából.
Mindkét oldalon voltak helyzetek, de az UTE talált be ismét.

A 35. percben egy visszatett kipattanót Farkas Roland sodort be a mamutjával.

Az utolsó 10 másodpercben ismét kaptunk egy kiállítást, így emberelőnnyel futhattunk neki a harmadik harmadnak. (1-2)

Azonban sem ezt, sem a következő előnyt nem sikerült gólra váltani, az Újpest pedig büntetett: egy letámadást követően Coatta lőtt nagy gólt egy keresztpassz után. Végül 7 perccel a vége előtt el is dőltek a lényegi kérdések, egy szépen kijátszott támadás végén Nádasy szerezte meg a negyedik vendég gólt. A maradék játékidőben még voltak kiállítások itt is, ott is, de az eredmény már nem változott. (1-4)