Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Sport Club Csíkszereda: 5-4 (hosszabbítás után)

Nem kezdtük jól a mérkőzést, a 42. másodpercben máris megszerezték a vezetést a vendégek Rutkowski góljával.

Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk, amit Evgenii Mozer révén sikerült is kihasználni, Kirils Galoha és Ivan Vorobyev asszisztjából. A harmad fele előtt kicsivel ismét emberelőnybe kerültünk, amit kis híján nem használtunk ki: már épp visszajött Ricci, amikor ismét Mozer volt eredményes, hatalmas gólt vágott a vendég kapuba. A gólpasszosok között ismét ott volt Galoha, valamint Molnár Bálint. A Sport Club megpróbált kiegyenlíteni, voltak is nagy helyzeteik, a harmad végén hatalmas nyomást helyeztek a kapunkra, de Farkas Roland szépen védett mindent. (2-1)

A második játékrész teljesen másképp indult: a BJA szerzett azonnal gólt. Még fél perc sem telt el, amikor Keresztes Levente betörést követően lőtt kapura, a kipattanóból pedig Schlekmann Márk volt eredményes. Sőt, továbbra is nyomás alatt tartottuk ellenfelünk kapuját és a 23. perc újabb BJA gólt hozott: Nagy Krisztián váltott Szabó Bencével, aki közelebb vitte a korongot és nagy gólt vágott.Időt kért a Csíkszereda és ez meg is hozta az eredményt. Másfél perccel később egy vissza passzt követően Brown lőtt közelről és találta meg az utat a kapuba Farkas mamutjai között.

A 32. percben emberhátrányba kerültünk, ez pedig újabb lehetőség volt a vendégeknek a felzárkózásra és éltek is ezzel. Bár először tőlünk tudott Tóth Richárd kiugrani egy rossz passzt követően, de Ambrus védte a próbálkozást, utána pedig a mi kapunk mögül visszatett korongot Rokaly lőtte be kapásból.

Ez már végképp felvillanyozta a Csíkszeredát, egy perc sem telt el, amikor is egy letámadás végén Skachkov góljával kiegyenlítették az állást .Ezután azonnal kaptak egy kiállítást akadályozásért, de ebből hiába próbálkoztak a rozsomákok, nem sikerült visszavenni az előnyt. (4-4)

A harmadik harmad nagy iramban indult, mindkét oldal sorra hozta a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, de a két kapus kiválóan állta a sarat. A 46. perctől gyors egymásutánban két kiállításba is beleszaladt a BJA, de ezeket szépen sikerült kivédekezni. Később még itt is, ott is volt egy-egy kiállítás, de ezekből sem született gól. Az utolsó két percet még nagyon megnyomtuk, de nem sikerült belőni a győztes gólt, következhetett a hosszabbítás. (4-4)

Itt is mi voltunk az aktívabbak, jöttek folyamatosan a helyzetek, a vendégek pedig önfeláldozóan védekeztek sok blokkolt lövéssel. Másfél perccel a hosszabbítás kezdete után aztán egy rossz cserét kihasználva Sleki maradt üresen szemben a kapussal és kegyetlenül kihasználta a helyzetet, bevágta a győztes gólunkat a hosszú alsó sarokba. (5-4)