Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club-Sport Club Csíkszereda 1-2

Kiállítások sora jellemezte az első perceket, Asuchak előnyben leadott lövését Farkas Roland azonban parádésan védte.
Az első igazi helyzetünket Kirils Galoha és Evgenii Mozer alakította ki, utóbbi lövését védte O’Connor, az ismétlésből pedig Vorobjov bombázott az oldalhálóba. A 16. percben Sofron és Gecse büntetése miatt kettős emberelőnyben megszereztük a vezetést: Schlekmann erős keresztpasszát Szabó Bence húzta be azonnal a kapuba (1-0).
Kemény első harmadot követően egy nullás BJA HC vezetéssel fordultak a csapatok a második játékrészre.
A 26. percben egyenlített a Sportklub: Részegh visszakészítését Péter Balázs ütötte kapuba Farkas Roland lába alatt (1-1).
Kevésbé mozgalmas percek következtek, majd a Galoha által kiharcolt előnyből nem sikerült betalálni. A harmad végén még Sági Martin előtt adódott nagy lehetőség, ám O’Connor bravúrosan védett.
Az utolsó húsz percben Ravasz Csanád révén a BJA HC-nak volt nagy lehetősége a vezetés megszerzésére, de kimaradt a helyzet. Dame-Malka kiállítását követően került bajba csapatunk.
Farkas Roli többször is bravúrosan védett, de egy Sofron-Láday összjáték végén már ő is tehetetlen volt, az erdélyi gárda megfordította a találkozót a 46. percben (1-2).
Ezt követően aztán egymást váltogatták a büntetőpadon a játékosok, de gól nem született. Az utolsó percben Farkas Roland lekorcsolyázott, Kangyal Balázs időt kért, majd hat mezőnyjátékos próbálta meg belőni a korongot O’Connor kapujába, de nem sikerült áttörni a szilárd vendég védelmet.
Végletekig kiélezett első meccset nyert meg a Sportklub, folytatás holnap, ugyanitt, hazai jégen.