Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA19 7-1

Sikerült megszerezni az első győzelmünket, miután magabiztos játékkal vertük a Fehérvár csapatát. A 8. percben emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült gólra váltani, majd nem sokkal utána egy nagy vendég szóló következett, amit Farkas Roland hatalmas bravúrral védett. A 15. percben megszereztük a vezetést, Schlekmann Márk egy szép csel után húzta kapura a korongot, majd a kipattanót Keresztes Levente tette a helyére. Fél percre rá emberhátrányban találtuk magunkat, de ezt szépen kivédekeztük, a harmad végét pedig két egymást követő kiállításnak köszönhetően végig előnyben tölthettük. Egy szépen kijátszott akció végén Evgenii Mozer bombázott a hálóba, még épp a harmad végét jelentő dudaszó előtt egy pillanattal. (2-0)

A második játékrész elején felpörögtek az események, gyorsan dupláztuk az előnyt. Előbb Nagy Krisztián vitte be nagy sebességgel a korongot és passzolt vissza szépen Tóth Gergelynek, akinek a lövése utat talált Márkus lábvédői között a kapuba.

Majd Keresztes indította hosszan Jesperi Viikilä-t, aki hidegvérrel bevágta negyedik gólunkat. Időt kért a vendégek edzője és sikerült is felráznia csapatát, ugyanis azonnal érkezett a szépítés Ambrus közeli lövése által, aztán egy kiállítást is kiharcolt a FEHA19.

Ebből ismét veszélyes helyzet alakult ki egy kapu mögül visszapattanó korong során, de a gólvonalon végül nem jutott át a pakk. A harmad nagy részében pörögtek a csapatok, alig volt játékmegszakítás, de több gól nem született. (4-1)

A harmadik harmad elején majdnem lemásoltuk az első gólunkat, de ezúttal a kipattanót is hárította az ellenfél kapusa. A 45. percben emberelőnybe kerültünk, de csak hatalmas helyzetekig jutottunk belőle. Majd amint visszajött a kiállított játékos, még volt egy messzi lövésünk, aminek a kipattanóját Sági Martin lőtte be.

Ezután azonnal jött a következő gól, Viikilä indult meg szépen és a középre tett passza egy kapu elé fékező védőről bepattant.

A harmad fele előtt sikerült tovább növelni az előnyt, egy messzire kipattanó lövést Szabó Bence lőtt vissza tűpontosan a rövidre.

A maradék időben volt még egy-egy nagy Tóth Richárd és Sleki szóló, egy kihasználatlan emberelőny és néhány szép Farkas Roli védés, az utolsó kép percre pedig emberhátrányba kerültünk, de ezt sikerült kivédekezni. (7-1)