Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club-Corona Brasov 5-6

A kiváló formába lendülő BJA HC a Ferencvárostól nagy vereséget elszenvedő Corona Brassót fogadta ma este a Vasas Jégcentrumban.

A vendégek köszöntek be először, Zagidullin éles keresztpasszát Judd Blackwater vágta egyből Farkas Roland kapujába (0-1). Gyorsan jött erre a hazai válasz, mindössze ötven másodperc elteltével Szabó Bence passzából Evgenyii Mozer verte tanárian Dubeau-t és továbbította a pakkot az üresen maradt ketrecbe.

Bár a játékvezetők videózással ellenőrizték a helyzetet, a gól érvényes maradt (1-1).
A 9. percben Valchar kemény passza teljesen üresen találta Albert Zagidullint, aki egy jól kivitelezett csel után behúzta a Brassó második gólját. (1-2). Erre rögtön válaszolhatott volna Viikilä révén a BJA, de finn játékosunk mellé tüzelt. Az első előnyös lehetőség a mieink előtt adódott, Rokaly Boldizsár bottal ütésért ült ki két percre, ám nem tudták góllal befejezni az első harmadot Vorobjovék.

Újabb brassói góllal indult a második harmad, VanWomer lövését mamuttal védte Farkas, de a kipattanó korongra Kóger érkezett és kapásból kapuba tüzelt (1-3). A 27. percben közelebb lépett a BJA: Molnár Bálint ügyesen kavarta meg a vendég védelmet a kapu mögött, visszatett korongja megtalálta Tóth Richárdot, ő pedig nem hibázott (2-3).

A 32. percben az újabb brassói büntetést Blackwater kapta, majd a 39. percben megszületett az egyenlítés: hosszan tartotta a támadó harmadban a pakkot a BJA, Tóth Gergely távoli kísérletébe pedig Atte Karppinen kapott bele zseniálisan (3-3).

A harmadik harmad Brassó gólokkal kezdődött. Előbb Sebastien Piche, majd egy tovább csorgó korongból Zagidullin talált be. (3-5).

A 45. percben Sills kapott két percet, megint Vorobjov volt veszélyes, de nem eléggé. Elcserélték magukat a mieink, előbb Tóth Richárd került a büntetőpadra, nem sokkal később Szabó Bencét állították ki a játékvezetők sportszerűtlen magaviselet miatt.

Kettős hazai hátrányba kerültünk, de csak másodpercekig, mivel Sills is másodjára került ki a büntető padra.. Ezzel nem volt vége a kiállításoknak, hosszas videózás után Tóth Gergelyt négy percre büntették a játékvezetők magas bottal való játékért. Ekkor már az utolsó tíz percre fordult a meccs. A brassói előny alatt Farkas Roli előbb Valchart, majd Pichet is parádésan hatástalanította. Mire visszatért Tóth Gergely, kiült VanWormer, így fordult a kocka, és a BJA létszámfölényben játszhatott, de maradt a 3-5, nem sikerült gólt szerezni. Az újabb vendég kiállítást azonban már kihasználták a mieink: Szabó Bence átadását Kirils Galoha vágta be

a rövid sarokba, meglepve ezzel Dubeau-t az 58. percben (4-5).

Még maradt egyenlítésre egy kis idő és Valchar kiállításával előnyben zárhatta a harmadik harmadot a BJA. Óriási kavarodás után sem Schlekmann Márk, sem Keresztes Levente nem tudott kapuba találni, Jesperi Viikilä lövése pedig elzúgott a kapu mellett. Mindent bevetettek a mieink, Farkas Roland is lekorcsolyázott, ennek pedig meg is lett az eredménye: Mozer csodálatos

visszakészítését Ilya Tsulygin kegyetlen erővel vágta be kapuba! (5-5)
Három Corona játékos ült ki a hosszabbítás alatt, Viikilä csatlakozott hozzájuk az utolsó másodpercekre, de döntés nem született, így mindkét csapat az idei első büntetőpárbajára készülhetett. Blackwater és Valchar találtak be, így vendég siker született ma este.
Szomorkodásra nincs ok, ebből a meccsből is sokat tanulhatnak kedvenceink, és fognak is. Hétvégén két idegenbeli mérkőzés következik, előbb pénteken a DVTK ellen, majd vasárnap a Debrecenbe utazunk.