Budapest Jégkorong Akadémia HC – Újpesti TE: 4-3

Ezzel a mérkőzéssel véget ért az alapszakasz, zsinórban 5 győzelemmel fejezték be a Rozsomákok a szezon ezen részét.
Az első harmad BJA HC helyzetekkel indult, amiből az 5. percben gól is született! Tóth Richárd és Nagy Krisztián okoztak káoszt az ellenfél kapuja előtt, a védők felszabadítási próbálkozása pedig a születésnapos, 19 éves Ravasz Csanádnál kötött ki, aki szépen és védhetetlenül lőtte vissza a pakkot.
Nehéz percek következtek, mert gyors egymásutánban kaptunk két kiállítást is, bő fél percig még kettős emberhátrányban is voltunk, de Farkas Roland vezetésével hatalmasat védekezett a Csapat, így ezt megúsztuk kapott gól nélkül. A harmad felénél még mi is emberelőnybe kerültünk, de ebből nem született gól. (1-0)
A második játékrész felére megfordította az állást az Újpest. Előbb Tornyai lőtt gólt a 25. percben, majd öt percre rá Benk is betalált.
A 35. perc végén sikerült egyenlíteni, amikor Olivier Dame-Malka lövését még védte Raja, de a kipattanóra azonnal lecsapott Molnár Bálint, aki közelről behúzta második gólunkat.Mindkét oldalon volt még egy-egy kiállítás, de a harmad során több találat nem született már. (2-2)
A harmadik harmadban gyorsan visszaszerezte a vezetést az UTE, Kyle vette be Farkas kapuját a 43. percben.
Egy percre rá emberelőnybe kerültünk, de ez ismét kihasználatlanul maradt, az 50. perc azonban egyenlítő gólt hozott! Jesperi Viikila játszotta meg a kapu mellé érkező Ilya Tsulygin-t, aki egy kapáslövést akasztott a felső vas alá.
Sőt, az 58. percben a vezetést is megszereztük, Varga Kaden váltotta gólra Schlekmann Márk gólpasszát!Nem adta fel az Újpest, az utolsó két percre emberelőnybe kerültek, amire azonnal jött is egy vendég időkérés. Azonban nem tudták áttörni a BJA HC védelmét, sikerült megtartanunk az egygólos előnyt és győzelemmel zárni az alapszakaszt. (4-3)