Budapest Jégkorong Akadémia HC – Újpesti TE: 4-2

Az első harmad első felében sok pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát, de azért akadtak helyzetek is mindkét oldalon.
A 11. perc legelején Sági Martin lövése átjutott Rajnán, de a kapuvasat találta el, érkezett azonban Nagy Krisztián ellentmondást nem tűrően és helyére tette a korongot. (1-0)
A góltól vérszemet kaptak a Rozsomákok és a következő percekben hatalmas nyomást helyeztünk az ellenfél kapujára, de csak egy újabb kapuvasat sikerült lőnünk, gólt nem. A 13. perc hozta az első kiállítást, de kivédekeztük az emberhátrányos két percet. A harmadban többet lőtt kapura az Újpest és nem csak Farkas Roland védett nagyszerűen, hanem a védőink is rengeteget blokkoltak. (1-0)
A második játékrészben itt is és ott is volt egy-egy kiállítás, de gól nem született. Voltak mindkét oldalt nagy helyzetek, Farkasnak többször is bravúrral kellett védenie, de az eredmény változatlan maradt ezután a húsz perc után. (1-0)
A harmadik harmadban gyorsan emberelőnybe kerültünk, de hiába nyomtunk, nem sikerült növelni az előnyt. A 47. percben végül megtörtük az ellenállást, Schlekmann Márk vitte be szépen a korongot a támadó harmadba és játszotta meg Keresztes Leventét, aki egy szép visszahúzás után nagy gólt lőtt! A harmad felénél ismét emberelőnybe kerültünk, de ezt újfent kivédekezte ellenfelünk. Sőt, nem sokkal később szépíteniük is sikerült: a kapu elé tett korongból Saarelainen szerzett gólt közelről. Egy perccel később máris emberhátrányban találtuk magunkat, amiből szűk egy perc múlva kettős hátrány kerekedett, amire időt kértek a lila-fehérek. Nehéz percek voltak, de a BJA emberfeletti teljesítményt nyújtva kivédekezte! Aztán Ilya Tsulygin indult meg és egy nagy szóló végén rálőtte és a pakk átcsorgott Rajnán. Egy percen belül jött az újpesti válasz, ismét Saarelainen talált be közelről. Végül az UTE lehozta a kapust, de hiába nyomtak, Sleki meg tudott indulni és üres kapuba lőve a korongot, beállította a végeredményt. (4-2)