Budapest Jégkorong Akadémia HC – Sport Club Csíkszereda: 5-4

Nem finomkodtak a csapatok, hanem azonnal egymásnak ugrottak. Az első gól a 7. percben esett egy csíkszeredai kontrából. Fodor Csanád tudott megindulni és hozta be középre a korongot, majd takarásból egy nagyon pontos lövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek. Egy kihasználatlan emberelőnyt követően sikerült egyenlítenünk, Dóczi Zsombor eresztett el egy nagy lövést a kék vonalról, amibe Ilya Tsulygin ért bele tökéletesen. Nem sokkal ezután a vendégek is kaptak egy emberelőnyt, de csak egy kapuvasig jutottak, a BJA pedig a kiegészülés után nem sokkal megszerezte második gólját: Evgenii Mozer a kapu előtt több védővel is hadakozva, estében kotorta be a pakkot. A slusszpoén a végére maradt: a 18. perc elején Schlekmann Márk tört be az ellenfél harmadába és egy nagy lövéssel tovább növelte előnyünket. (3-1)
A második harmad elejét nagy BJA nyomás jellemezte, amiből egy kapuvasig jutottunk, majd a 25. percben egy kontrából hideg zuhanyként érkezett egy szeredai gól. Levin vitte végig és behúzva a kapu elé, kötényben betette. A 31. percben ismét Mozer pillanatai következtek: egy leindítás során orosz csatárunk szépen hozta be a kapuval szembe a korongot, majd egy nagy gólt vágott a hálóba. Újabb öt perc múlva újabb gól született, ezúttal azonban a vendégek részéről. Egy fonákkal ráhúzott korong a kapuvasról pattant vissza, majd Farkas Roland olyan szerencsétlenül mozdult hátra, hogy besodorta vissza a gólvonal mögé. (4-3)
A harmadik harmadra még áthoztunk egy emberhátrányból másfél percet, és bár ezt sikeresen kivédekeztük, nem sokkal később mégis jött az egyenlítés: egy messzi lövésbe Rokaly tökéletesen nyúlt bele. A székely csapat mindent megtett a vezetés megszerzéséért, Farkas Roland azonban hatalmas bravúrokat bemutatva tartotta a döntetlen állást. A harmad fele előtt kicsivel Schlekmann Márk tette középre a pakkot a palánk mellől, Ritter Zalán pedig egy hatalmas kapásgólt lőtt! Az utolsó tíz percben szinte végig nyomás alatt volt a kapunk, de Farkas Roland ismét védést védésre halmozott, valamint a védelem is szépen végezte a munkáját.
Az utolsó másfél percben lehozták a kapusukat a vendégek, valamint időt is kértek. Be voltunk szorítva a kapunk elé az utolsó pillanatig, de a védelmünket nem sikerült áttörni, hatalmas csatában arattunk egy gólos győzelmet! (5-4)