Budapest Jégkorong Akadémia HC – Sport Club Csíkszereda: 4-3 (hosszabbítás után)

Aktívabban kezdtük a mérkőzést ellenfelünknél, mindenhonnan próbálkoztunk, de hiába a sok lövés, nem sikerült betalálni.
Emiatt a 8. percben kicsit hideg zuhanyként érkezett a Csíkszereda vezető gólja, amit Fodor Csanád szerzett Salló Alpár asszisztjából.
A 13. percben Levin vitte be a korongot a BJA HC harmadába, majd szépen játszotta meg Sofront, aki egy húzás után belőtte a második vendég gólt. A harmad hátralévő részét megnyomtuk, egy kiállítást is kiharcoltunk és több nagy helyzetünk is volt, de nem sikerült szépíteni. (0-2)
A második játékrész legelején sikerült megszerezni az első gólunkat, Ilya Tsulygin vitte be az ellenfél harmadába a pakkot, majd egy nagyon szép cselt követően kiváló keresztpasszt adott Schlekmann Márknak, aki kapásból bombagólt lőtt.
A 25. perc elején nagy helyzete volt a vendégeknek, de Farkas Roland hatalmas bravúrt mutatott be, azonban egy kiállítást így is kiharcolt az ellenfél. Nagyon nyomott a Sport Club, de ki tudtuk védekezni a nehéz két percet. Épp csak elhagytuk a mérkőzés felét időben, mikor újabb szép támadás végén több lövés is kipattant O’Connor-ról, végül Pozsgai Tamás tudta fonákkal behúzni a korongot, kiegyenlítve ezzel az állást. Az ezt követő percekben nagyon nyomtak a Rozsomákok, egyre csak jöttek a helyzetek, de a vezető gól csak nem akart megszületni. A harmad végére megfordult a játék és a vendégek tudtak veszélyesebben játszani, Farkas Roland azonban nagyobbnál nagyobb védésekkel tartotta az állást. (2-2)
A harmadik harmad elejét újra megnyomtuk, és a 48. percben meg is lett az eredménye ennek. Egy kapu mögül visszatett korongot Ilya Tsulygin vágott be a jobb felsőbe, így a mérkőzés során először megszereztük a vezetést. Sajnos nem örülhettünk sokáig: hamar belefutottunk egy emberhátrányba, amit egy nagy indítást követően ki is használtak a vendégek: Becze Tihamér került teljesen egyedül szembe Farkassal és nem hibázott. A hátralévő időben még voltak nagy helyzetek, de gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás. (3-3)
A ráadásban eleinte kicsit biztonsági játékot játszottak a csapatok, de ez hamar átváltott kemény, nyílt sisakos küzdelemmé. Mindkét csapat rohanni kezdett és záporoztak a lövések mindkét kapura.
A 77. perctől hatalmas lehetőséghez jutottunk, bő másfél percig kettős emberelőnyben játszhattunk, ezt azonban hősies védekezéssel kihúzták a vendégek.
Épp csak lejárt volna a második emberelőnyünk, amikor újabb fegyelmezetlenség történt a csíkszeredai oldalon, így folytatódhatott az emberfóros játék a BJA HC részéről.
A játékrész végén egy végletekig kijátszott támadást vezettünk, aminek a végén Pozsgai Tamás elé került a korong, csapatkapitányunk pedig nem habozott, hanem két másodperccel a dudaszó előtt bevágta a győztes gólunkat! (4-3)