Budapest Jégkorong Akadémia HC – Sport Club Csíkszereda: 4-3

Hajtós első harmadot láthattunk, sok fizikai játékkal. Körülbelül pont a játékrész fele telt el, amikor Ethan Somoza és Keresztes Levente vezettek egy szép leindítást, aminek a végén légiós csatárunkat találta meg kihagyhatatlan helyzetben a korong, ő pedig közelről nem is hibázott. (1-0)

A második játékrész nagy részében a BJA HC támadott, de hiába volt sok helyzetünk, nem tudtunk betalálni. Aztán jött a hideg zuhany, a 37. perc elején gyors támadás végén Ferencz-Csibi Róbert elé került a korong, ő pedig teljesen tisztán tüzelhetett, meg is szerezte a Sportklub első, egyenlítő gólját.. A góllal egyidőben kaptunk egy kiállítást, amit nem sokkal később ki is használt a Csíkszereda, ezúttal Salló Alpár takarásból leadott távoli lövése akadt be Kiss Dániel válla fölött. Nem telt el sok idő és ismét emberhátrányban találtuk magunkat, azonban Molnár Bálint gyönyörű egyéni akcióval egyenlíteni tudott: megszerezte a korongot, végigvitte és belőtte. Sajnos azonnal jött a válasz is: Láday Tamás kapott korongot a kapunk előtt és be tudott vele fordulni, onnan pedig nem hibázott. (2-3)

A harmadik harmad 4. percében ki tudtunk egyenlíteni.

Vértes Nátán harcolt meg a korongért és vette észre az üresen érkező Molnár Zétényt, aki gyönyörű köténygólt lőtt.

Mindkét oldalon megvoltak a helyzetek ezután, a legnagyobb bravúrt pedig Kiss Dániel mutatta be, Forsberg szólója végén nem tudott túljárni kapusunk eszén.Bő két perccel a vége előtt egy támadásunk végén a kipattanó korong épp Somoza elé került, ő pedig kegyetlenül kihasználta az adódó lehetőséget, megszerezve a vezetést a BJA HC-nek!

A gól után tüstént jött a vendég időkérés és a kapust is levitték, de beton védelembe ütköztek, maradt az egygólos Rozsomák győzelem. (4-3)