Budapest Jégkorong Akadémia HC – Sport Club Csíkszereda: 2-3 (hosszabbítás után)

Nagy csatában, végig kiélezett párharcban búcsúzott csapatunk az Erste Liga rájátszásából. Az 5. percben megszerezte a vezetést a Sport Club, egy távoli lövésbe Salló ért bele, a megpattanó korong pedig megtréfálta Farkast. Azonnal a gól után az egyik szeredai játékos letaglózta Kirils Galohát a kezdőkörben, amiért 5 perc plusz véglegest kapott. Hiába volt a lehetőség adott, a hosszú emberelőnyt sajnos nem tudtuk kihasználni. A harmad nagy részében mezőnyben zajlott a játék, nem bírtak egymással a csapatok. Mindkét oldalon voltak lövések, de több gólt nem láthattunk. (0-1)
A második harmad hatalmas BJA HC helyzettel indult: Mozer cselezte be magát szépen majd passzolt Viikilä-nak, akinek a próbálkozását azonban O’Connor valahogy kivédte.
A 23. percben sikerült egyenlíteni, Dóczi Zsombor játszotta meg Tóth Gergelyt, aki gyönyörű bombagólt vágott messziről.
Ezután kivédekeztünk egy emberhátrányt, azonban a 28. percben egy csúnya védelmi hibát Levin büntetett meg: védőnk épp hozzá passzolta a korongot, így az ellenfél aranymezese egyedül vihette ziccerben a pakkot Farkas Rolira és hidegvérrel ki is használta a helyzetet. Kaptunk a mérkőzés felénél egy emberelőnyt, de ebből nem született gól. Nem sokkal később nagy kavarodás volt a szeredai kapu előtt, a bírók pedig nagyon hosszan nézték vissza az esetet. Végül a döntés megszületett: nem haladt át a korong a gólvonalon teljes terjedelmével, nincs gól.
A hátralévő percekben még kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd megtornáztattuk néhány lövéssel az ellenfél hálóőrét, de maradt az egy gólos különbség. (1-2)
A harmadik harmad elején egy leindítás során Tóth Richárd hámozta át magát szépen a védőkön, majd hatalmas gólt akasztott a hálóba. Mindkét oldal hajtott a vezető találat megszerzéséért, de a kapusok sziporkáztak. Az utolsó másodpercekben még Tsulygin előtt adódott egy nagy helyzet, de nem sikerült belőni, jöhetett ismét a hosszabbítás. (2-2)
A ráadás elején többször is sikerült beszorítani ellenfelünket a kapuja elé. A játék képén Evgenii Mozer sérülése sem változtatott sokat, pedig ő volt addig az egyik mozgatórugója a támadásainknak.
Az erdélyi csapat egy-egy veszélyes kontrát vezetett, majd a harmad második felére átvették a játék irányítását és Farkas Roland bravúrjai kellettek, hogy meccsben maradjunk. Az utolsó percben dőlt el a mérkőzés és egyben a párharc is, Levin vitte be a korongot és játszotta meg Részeghet, aki kilőtte a felső sarkot, továbbjuttatva csapatát. (2-3)
Szép volt srácok, hatalmasat küzdöttek ismét! Kicsit persze szomorúak vagyunk, de rátok nagyon-nagyon büszkék! ❤🏒🥅
Gratulálunk a Sport Club Csíkszeredának.