Budapest Jégkorong Akadémia HC – Hydro Fehérvár AV19: 3-8

Ahogy az várható volt, az első perctől kezdve nyomni kezdett a Fehérvár és ennek köszönhetően hamar vezetést is szereztek.
Az 5. percben egy belőtt korongba Hári ért bele, megszerezve ezzel a meccs első gólját. A 10. percben egy csúnya védelmi hibát használt ki ellenfelünk: a kapu előtt veszítettük el a korongot, Laberge pedig közelről nem hibázott. Másfél perc múlva már háromgólosra duzzadt a fehérvári előny, egy letámadást követően Leavens maradt üresen és az előzőhöz hasonló nagy gólt vágott Farkas Roland mellett a kapuba.
Kangyal Balázs azonnal időt kért és ez jót is tett a BJA HC-nak, elkezdtek jönni a támadások és az egyik ilyenből végre gól is született. A 15. percben Ivan Vorobjov küldött meg egy nagy lövést a kék vonalról, amibe Ilya Tsulygin tette bele nagyszerűen az ütőjét, így a korong védhetetlenül vágódott a hálóba. Azonnal érkezett a válasz, egy szépen kipasszolt támadás végén Magosi lövése állította vissza a különbséget a két csapat között. A játékrész hátralévő idejében még volt egy kapuvasa is ellenfelünknek, valamint mindkét oldalon egy-egy kiállítás, a legvégén pedig még emberhátrányba kerültünk, aminek a felét átvittük a második húsz percre. (1-4)
Ezt a hátrányt végül kivédekeztük és hamar sikerült újból szépíteni.
A 22. percben Sági Martin egy buli után azonnal hatalmas gólt bombázott a kapuba!
A harmadunk nagy része a védekezésről szólt most is, egymás után két emberhátrányt is meg kellett oldanunk, de a Rozsomákok foggal-körömmel harcolva tartották magukat, Farkas Roland pedig emberfeletti bravúrokat mutatott be.
A 34. perctől aztán ismét sebességet váltott a Volán és rövid időn belül három gólt is lőttek, ezt követően a kapuban Kiss Dániel váltotta Farkas Rolandot. (2-7)
A 49. percben aztán emberelőnyös helyzetben Olivier Dame-Malka lőtte Roy-ra messziről a pakkot, a kipattanóra pedig Evgenii Mozer érkezett leghamarabb és közelről be is tessékelte azt a hálóba.
Az 56. percben állt be a végeredmény: ismét egy eladott korongnak hála tudott meglódulni ellenfelünk és Atkinson egy szép csel után mattolta kapusunkat. (3-8)
Nagyot küzdött a csapatunk, és bár az ezüst érem keseredés a játékosainknak, mi igenis büszkék vagyunk rájuk , gratulálunk, szép volt BJA HC! ❤🏒🥅