Budapest Jégkorong Akadémia HC – Gyergyói Hoki Klub: 3-4 (hosszabbítás után)

Jó iramban kezdtük a mérkőzést, azonban a 8. percben beleszaladtunk egy 2+2 perces emberhátrányba, mely alatt nagy erőket kellett bevetnünk, hogy ne kapjunk gólt. Szerencsére Farkas Roland védései és a kiváló védőmunka által megúsztuk kapott gól nélkül a nehéz négy percet. A 13. percben Schlekmann Márk harcolt meg a kapu mögött egy korongért, majd passzolta azt Jesperi Viikilänak, aki megpróbálta középre játszani, azonban ezt egy védő blokkolta. A blokkról a korong egyenesen Viikilähoz pattant vissza, aki azonnal gólt is lőtt a váratlanul adódott helyzetből!
A harmad végén mi is kaptunk egy 2+2-es előnyt, amiből a másodikat sikerült is kihasználni: két másodperccel a játékrész vége előtt Ilya Tsulygin elé került a pakk, aki nagy köténygólt vágott! (2-0)
A második harmadban bő egy percig hatalmas nyomást helyeztünk az ellenfél kapujára, de több nagy gólszerzési lehetőségből sem sikerült betalálni. Aztán egy kapunk előtti buli után egy védelmi hibával ott hagytuk a korongot, Sylvestre pedig közelről beszúrta azt a kapuba. A játékrész során itt is és ott is volt egy-egy kiállítás, de ezekből nem volt egyik csapat sem eredményes. Aztán szűk két perccel a vége előtt Christopher Bodó tudott egyenlíteni közeli lövéssel, ami átjutott Farkas lábvédője alatt. (2-2)
A harmadik harmadot gyors góllal kezdtük, a 44. perc legelején Kirils Galoha szerzett nagyon szemfülesen korongot az ellenfél területén, majd azon nyomban megjátszotta az érkező Tsulygin-t, aki megszerezte saját maga második és a BJA harmadik gólját. Nem sokkal később kaptunk egy emberelőnyt, de ezt nem tudtuk kihasználni, innentől pedig hosszú percekre kettészakadt a pálya. Nyomtak a vendégek, hatalmas helyzetekre hatalmas védésekkel válaszolt Farkas, a Rozsomákok pedig veszélyes kontrákkal operáltak, de az ellenfél kapusa és védelme is résen volt.
Kevesebb, mint négy perc volt hátra, amikor ismét emberhátrányba került a BJA, amit egy felpattanó korong után Jalonen ki is használt: egy pillanatig nem tudta senki, hogy hol a korong és a finn játékos eszmélt a leggyorsabban, majd be is húzta a rövid alsóba. (3-3)
Így tehát hosszabbítás következhetett, ahol nagy sebességgel folyt tovább a játék és mindkét oldalon jöttek is a helyzetek. A harmadik perc vége előtt egy szép kiugratást követően Fejes Nándor lódulhatott meg és egy szép szóló után bevágta a Gyergyószentmiklós győztes gólját. (3-4)