Budapest Jégkorong Akadémia HC – FTC-Telekom: 3-2 (hosszabbítás után)

Új, erre az alkalomra tervezett mezeket és izgalmas első harmadot hozott a Mikulás a Jégpalotába. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de mind a szülinapos Farkas Roland, mind Arany Gergely brillírozott. Egy-egy emberelőny volt az első húsz perc során, de ezekből sem született találat. (0-0)
A második játékrész főként a speciális egységekről szólt, sok kiállítást láthattunk mindkét oldalon. A vendégek szereztek vezetést a 23. percben: egy kiállítást követően megszerezték a korongot és Kestila teljesen üresen találta magát a kapuval szemben, nem is hibázott. A harmad fele után Schlekmann Márk tudott megindulni emberhátrányban és hiába járt túl a kapus eszén, a kapuvason csattant a lövése. Nem sokkal ezután azonban már semmi sem akadályozhatta meg Sleki gólját: a 35. percben – ekkor már emberelőnyben – Szabó Bence játszotta meg Schlekmannt, aki egy gyönyörű cselsorozat végén nagy gólt akasztott az alsó sarokba. A harmad végére majdnem jutott egy csattanó is: Molnár Bálint ugrott ki emberhátrányban, de lövése centikkel csúszott mellé. (1-1)
A harmadik harmadban hatalmas iramot diktáltak a csapatok, érezhetően más sebességre kapcsolt mindkét együttes.
Az 50. percben ismét emberelőnybe kerültünk, ami során beszorítottuk ellenfelünket a kapujuk elé. Végül egy hátra passzolt korongból Ivan Vorobyov vágott hatalmas bombagólt a hálóba!
A következő percekben tartottuk a nyomást, a Ferencváros pedig veszélyes kontrákkal operáltak. Bő három perccel a vége előtt emberhátrányba kerültünk, a vendégek pedig időt kértek, majd egy perccel később lehozták a kapust is. A taktika bevált, egy szépen kipasszolt támadás végén Nemec lőtte be közelről az egyenlítő gólt. A maradék időben még mindkét oldalon voltak lövések, de hosszabbítás lett a vége. (2-2)
A hatalmas iram folytatódott a 3-a-3 elleni küzdelem során is, aztán egy BJA támadás során Pozsgai Tamás elé került a korong, aki egy gyönyörű és nagyszerű lövéssel eldöntötte a mérkőzést, a csapatkapitányunk megnyerte nekünk a meccset! (3-2)