Budapest Jégkorong Akadémia HC – FTC-Telekom: 3-1

Az első két percben nagy nyomással indított a Ferencváros, de ezután a BJA HC átvette az irányítást és sikerült veszélyesebb helyzeteket kialakítanunk. A 8. perc elején mégis a zöld-fehérek szereztek vezetést egy szép beleéréssel: Hrabal kék vonalról eleresztett lövésébe Kestila tette bele a botját nagyon jól.
A Rozsomákokat nem törte le a kapott gól, több hatalmas helyzetet is kidolgoztak, azonban vagy Arany volt a végállomás, vagy centikkel kerülte el a korong a kaput.
A harmad fele után egy kiállítás következett, majd a 17. percben mi kerültünk emberelőnybe, amiből ráadásul másfél percig kettős fór lett.Illetve csak lett volna, de nagyon hamar két gólra váltottuk a kecsegtető lehetőséget!Előbb egy kipattanót Nagy Krisztián tett be középre, Kirils Galoha pedig kihasználta a helyzetet és lőtt egy hatalmas gólt, majd fél perccel később lett csatárunk már az előkészítő szerepét vállalta magára és gyönyörű passzal játszotta meg az érkező Evgenii Mozert, aki közelről mattolta ellenfélünk hálóőrét. (2-1)
A második játékrészt egy áthozott kiállítással kezdtük, de ebből csak kapuvasig jutott ellenfelünk, valamint Farkas Rolandnak kellett nagy bravúrokat bemutatnia.
Kereken öt perc telt el, mikor hatalmas lehetőséghez jutott a BJA HC: újra két szabálytalan ferencvárosi játékost is kiállítottak egyszerre a bírók, de ezt nem tudtuk kihasználni, nagyot védekezett az ellenfél. Az egész harmadban pörgött a játék, mindkét oldalnak megvoltak a helyzetei. Mégis az utolsó percig várnunk kellett a gólra, ekkor Szabó Bence csinált egy szemet gyönyörködtető lefordulást, majd Ritter Zalán szép zárása mellett bevitte és mértani pontossággal kipókhálózta a felső sarkot! Micsoda találat volt!
A harmad úgy zárult, ahogy kezdődött: emberhátrányba kerültünk, a Fradi pedig lőtt ebből egy kapuvasat. (3-1)
Végül hiába nyomta meg nagyon a harmadik harmadnak is az elejét a Fradi, hatalmasat védekeztek a mieink és Farkas vezetésével az emberhátrányt és az azt követő rohamokat is gól nélkül lehoztuk. A 47. percben ismét emberelőnybe kerültünk, de ebből nem sikerült növelni az előnyt, majd nem sokkal később mindkét oldalon volt egy-egy óriási helyzet.
Előbb Németh cselezte be magát kiválóan a BJA HC kapuja elé, de Farkas Roland ismét bravúrt mutatott be, pár másodpercre rá pedig már a másik oldalon védte Arany Schlekmann Márk nagy lövését. Próbált nyomni a Ferencváros, de kiválóan működött a védelmünk, lövést is csak elvétve engedtek a srácok. Az ellenfél támadásai pedig utat nyitottak a Rozsomák kontráknak, mi ezekből veszélyeztettünk főleg. Az 56. perc végén egy kiállítás révén nagy lehetőséghez jutott ellenfelünk, ebből aztán lett tizenöt másodperc kettős emberhátrány nekünk, sőt, még a kapust is levitte az ellenfél. Farkas Roli azonban mindent fogott, nem tudtak túljárni az eszén.
A végén Nemec kapott egy teljesen felesleges és alattomos szabálytalanságért 5 perc plusz véglegest, miután hátulról levadászta Olivier Dame-Malkát.
Az eredmény azonban már nem változott: magabiztos győzelmet aratva a Budapest Jégkorong Akadémia HC kiharcolta a Magyar Kupa döntőbe jutását! (3-1)