Budapest Jégkorong Akadémia HC – FTC-Telekom: 1-4

A tegnapihoz hasonlóan gyors góllal indult a mérkőzés, csak ezúttal sajnos nem mi szereztük. A korongbedobás után Nemec ugrott ki és szerzett gyors vezetést alig 11 másodperc alatt.
A 6. percben emberelőnybe kerültünk, de ez egy percen belül 4-a-4 elleni helyzetet eredményezett Viikilä szabálytalansága miatt. Körülbelül a harmad felétől elkezdtünk hatékony támadásokat kidolgozni, jöttek is a helyzetek egymás után, de sajnos csak egy felső kapuvasig jutottunk. A 15. percben jött a hidegzuhany, Kulmala közeli góljával növelte előnyét a Ferencváros.
A 17. perctől ismét emberelőnybe kerültünk, melyből nem született gól, aztán az utolsó percben tőlünk is kiállítottak egy embert. (0-2)
Ebből végül ellenfelünk is kapuvasat lőtt, aztán nem sokkal később be is találtak, de ezt videózás után visszafújták, mert elmozdult előtte a kapu. A 27. percben újból emberhátrányba kerültünk és ezt Roth révén ki is használták a vendégek, aki nagy gólt lőtt a felső sarokba.
Ezután azonnal emberelőnyt kaptunk, de nem tudtunk veszélyesek lenni Nagy kapujára. Mindkét félnek megvoltak a helyzetei, a végén pedig ismét volt egy emberelőnyös két percünk, de ebből sem sikerült bevenni a zöld-fehérek kapuját. (0-3)
A záró játékrész elején bő fél percig kettős emberelőnyben voltunk, de hiába lőttünk becsülettel, nem sikerült megtörni a jeget.
A 47. percben végre felkerültünk az eredményjelzőre: Tóth Gergely lopta a távolságot, majd egy bombagóllal szépített!
A harmad során még kétszer beleszaladtunk kiállításba, de ezeket szépen kivédekeztük, bár egy lövésnél a kapuvas is segített.
Két és fél perccel a vége előtt Kangyal Balázs időt kért és levitte Farkas Rolandot, de ebből ellenfelünk lőtt egy majdnem egészpályás gólt, amivel el is dőlt a mérkőzés. (1-4)