Budapest Jégkorong Akadémia HC – FEHA19: 5-0

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a 3. percben Boros Dániel korong szerzését, majd Schlekmann Márk keresztpasszát követően a visszatérő Sofron István lőtte be habozás nélkül csapatunk első gólját a vendégek kapujába (1-0).

A 12. percben elcserélte magát a FEHA19, az emberelőnyt pedig sikerült kihasználni Judd Blackwater révén: a kiváló csatár kapásból lőtt a rövid alsóba, meglepve ezzel Melnichukot, aki nem is tudta védeni a #23-as lövését (2-0).

Később Nagy Gergő és Zezelj páros kiállításánál, illetve Hakanen büntetésénél nem született gól, megérdemelt BJA HC vezetéssel zárult az első harmad. Két hatalmas helyzettel indult a második játékrész, az egyik oldalon Kiss Dániel, a másikon Melnichuk mutatott be nagy bravúrt. Majd Sofron István és Boros Dániel kiállításánál is Kiss Dániel parádés teljesítménye kellett ahhoz, hogy Ambrus Csongorral szemben három párharcot nyerjen rövid időn belül fiatal kapusunk, így maradt a 2-0-s BJA HC vezetés.

A 38. percben aztán Judd Blackwater indult meg egy koronggal, okos passzából pedig Nagy Gergő találta meg az utat a vendég kapuba,növelve ezzel a Rozsomákok előnyét (3-0).

Magabiztos vezetésről várhattuk az utolsó játékrészt, ahol az első találat a 45. percben született, amikor Ethan Somoza középre tett korongja találta meg kalandos úton Luke Santernot, aki nem is hibázott, bevágta a félig üresen maradt ketrecbe a negyedik gólt!(4-0).

Az 50. perctől kettős előnyben játszhatott a BJA HC, de ezt nem sikerült kihasználni, azonban másodpercekkel azután, hogy kiegészült a FEHA19, Nagy Gergő saját maga második, csapata ötödik gólját is megszerezte, Szabó Dániel korong szerzését követően (5-0).

Akadtak még lehetőségek, de igazán komoly ziccer nem és gól sem született több, így maradt az öt nullás végeredmény.

Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez, Kiss Dánielnek pedig a shutouthoz! ❤🏒🥅 Szép volt, BJA HC!