Budapest Jégkorong Akadémia HC – FEHA19: 4-2

Alig kezdődött el a mérkőzés, máris emberhátrányban találtuk magunkat. Szerencsére ezt viszonylag könnyen kivédekeztük, majd a BJA HC percei következtek. Több helyzet után a 7. percben emberelőnybe kerültünk, amiből még körülbelül fél perc volt hátra, mikor még egy vendég játékost kiküldtek. Ez pedig nem maradt kihasználatlanul, szépen megjáratták a srácok a korongot, majd egy kapu mögül visszatett Ritter Zalán passzból Kirils Galoha lőtt nagy gólt. Mi irányítottuk nagyrészt a játékot, de volt még két kiállításunk, ezek alatt pedig a FEHA19 alakított ki több helyzetet, melyeket azonban erős védelemmel és Farkas Rolival a kapuban simán hatástalanított a csapat. (1-0)
A második húsz perc elején sikerült növelni az előnyt, Vitalii Teslenko találta meg egy passzal Nagy Krisztiánt, aki szép lövéssel vette be az ellenfél kapuját. Ez a második gól felpaprikázta a fehérvári csapatot, veszélyes helyzetekkel rohamoztak és a 25. percben sikerült is szépíteniük: Strazdins lövése átcsorgott Farkas Roland lábai között.Tovább nyomtak a vendégek, aminek egy kiállítás vetett véget, azonban még ennek a két percnek a letelte előtt tőlünk is ismét a büntetőpadra került egy játékos. Több gól nem született a harmadban, így izgalmas utolsó húsz percre számíthattunk. (2-1)
A 46. perc újabb BJA HC emberelőnyt hozott, ám csak helyzetekig jutottunk, betalálni nem sikerült. Nem sokkal később újra emberfórt kaptunk, de ebből sem lett gól, jól védekeztek a vendégek
Az 51. percben egyik visszapattanó korongot a FEHA19 kapusa besodorta, amibe Kirils Galoha is besegített, így ezt a helyzetet újra videózták a játékvezetők. A találat érvényesnek bizonyult, ezzel kétgólos lett a BJA HC előny. Nem dőlhettünk azonban hátra, támadott a Fehérvár és hamar jött is a válasz: egy gyors leindítás végén kiválóan passzolgatták ki az ellenfél játékosai, amíg Blasko előtt már csak az üres kapu tátongott.
A hátralévő időben mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, de mind Farkas, mind Melnichuk állta a lövéseket. Két perccel a vége előtt vendég időkérés és kapus lehozatal következett, de ebből végül mi tudtunk hasznot húzni: Schlekmann Márk szerzett korongot a pálya közepénél és meg sem állt az üres kapuig, beállítva ezzel a végeredményt. (4-2)