Budapest Jégkorong Akadémia HC – DVTK Jegesmedvék: 4-1

Nem voltunk jó vendéglátók, az első helyzetből azonnal megszereztük a vezetést. Kirils Galoha ugrott ki a korongszerzés után és egy szép cselt követően belőtte a vezető gólunkat rögtön a 22-ik másodpercben!
Az ezt követő percekben mindkét csapat rohanásba kezdett és záporoztak a lövések, de mindkét kapus kiválóan védett.
A 14. percben sikerült ismét betalálni, ezúttal Ivan Vorobjov volt a legszemfülesebb és csapott le egy kapu mellé csorgó korongra, majd húzta azt be gyönyörűen és védhetetlenül a Jegesmedvék kapujába.
A harmad utolsó másodperceiben emberelőnybe kerültünk, aminek a nagy részét átvittük a következő játékrészre. (2-0)
Ez végül sajnos kihasználatlanul maradt, majd nem sokkal később szépített a DVTK. A korong kalandos utat tett meg, mire eljutott a kapu mellé érkező Berdnikov elé, ő viszont egy szép mozdulattal behozta a kapu elé és feltette a Farkas Roland válla felett.
Nem törte le a kapott gól a Rozsomákokat, kétszer is visszaharaptak. Bár először Evgenii Mozer egy gyönyörű cselt követően épphogy a kapu mellé húzta a korongot, a következő támadásból azonban már hatalmas gólt lőtt! Bő fél perccel később egy szép előre passzból Schlekmann Márk ugrott ki és vágott ő is óriási gólt a hálóba! (4-1)
A záró játékrészt is gyors Galoha góllal kezdtük, de ezt végül kapus akadályozás miatt nem adták meg a játékvezetők. Próbálkozott a szépítéssel a DVTK, és néha csak centiken múlt a gól, de a hoki istenek Farkas Roland mellett voltak ma. Igaz, néhány nagy bravúrral rá is szolgált erre.
Ebben a húsz percben már nem született újabb találat, de unatkozni nem volt esélye senkinek, hatalmas helyzeteket láthattunk az utolsó percig, végül pedig egy magabiztos BJA HC győzelmet ünnepelhettünk. (4-1)