Budapest Jégkorong Akadémia HC – DVTK Jegesmedvék: 2-3

Jó iramban kezdtük a meccset, az első néhány percben sikerült diktálni a tempót és több helyzetünk is volt. Ezután érezhetően kezdte átvenni az irányítást a vendég együttes, majd a 10. percben Páterka vitte be a harmadunkba a korongot és egy rossz védelmi váltásnak köszönhetően üresen maradt Farkas Rolanddal szemben és közelről nem is hibázott. A gól feltüzelte a jegesmedvéket és több nagy helyzetük is volt, de Farkas és a védelem jól végezte a munkáját.

A harmad végére többször is közel került az egyenlítéshez a BJA, de a gól egyelőre még váratott magára. (0-1)
A második játékrész elején azonnal emberhátrányba kerültünk, de ezt szépen kivédekeztük, aztán nem sokkal később mi is kaptunk egy emberelőnyt, amiből bár sikerült betalálni, de előtte elmozdult a kapu, így érvénytelen lett a gól. A harmad felénél ismét kiállítottak egy vendég játékost, és ezt már nem hagytuk kihasználatlanul! Mozer a kapu mögé passzolt Sági Martinnak, ő helyzetbe hozta Kirils Galohát, aki hatalmas gólt vágott!

A harmad végéig nem változott az eredmény, bár mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. Az utolsó perc megkezdése előtt egy váratlan lövés során csak a kapuvas mentette meg ellenfelünket, az ebből jövő kontránál azonban Kuleshov végigvitte és nem kegyelmezett. (1-2)

A záró játékrész elején próbálta növelni előnyét a DVTK, és tette ezt sikerrel. Kisebb kavarodás után Razumniak elé került a pakk, aki szépen behúzta a hálóba azt. A 47. percben emberelőnybe kerültünk, de hiába rendeztünk tűzijátékot Voris kapuja előtt, nem tudtunk túljárni az eszén. Szűk hat perccel a vége előtt végre sikerült betalálni, Galoha lövését követően a kipattanóra jól helyezkedő Ilya Tsulygin szemfülesen húzta be a korongot.

Az 58. percben időt kért Kangyal Balázs és lehozta a kapust is, sőt, egy perccel a vége előtt még plusz egy emberelőnyt kaptunk. Erre időt kért a DVTK is.
Végül hiába nyomtunk, sikerrel kivédekezték a maradék időt, így maradt az egygólos vereség. (2-3)