Budapest Jégkorong Akadémia HC – Dunaújvárosi Acélbikák: 5-3

A mérkőzés első felében nem igazán találtuk a formánkat és semmi sem akart összejönni. Kilenc perc elteltével emberelőnybe kerültünk, de ez kihasználatlanul maradt. Sőt, másfél perc telt el, amikor tőlünk is kiküldtek egy játékost. Ebből pedig megszerezte a vezetést a Dunaújváros, Lorraine lőtt nagy gólt szemből. (0-1)
A 26. perc újabb emberhátrányt hozott, és ekkor még a kapuvas megmentette csapatunkat az újabb góltól, de a kiállítás letelte után szinte azonnal jött a hidegzuhany: Koskinen húzott vissza közelről egy kipattanó korongot. Bő fél perc múlva ismét emberhátrányba kerültünk és ebből újabb DAB gól született: Elomaa kiváló fonák passzal ugratta ki Lorraine-t, aki ismét eredményes volt.

Ez a harmadik gól ébresztőt fújt a Rozsomákoknak és innentől kezdve 180 fokos fordulatot vett a játék képe. Percekig nyomtunk, amiből született egy emberelőny, abból pedig egy gyönyörűen kipasszolt támadás végén egy gól Ilya Tsulygin ütőjéről.

A 35. perc újabb BJA gólt hozott, az előzőhöz hasonlóan egy végletekig kipasszolt támadás végén ezúttal Kirils Galoha előtt tátongott a kapu, ő pedig kegyetlenül kihasználta ezt. Sőt, még a harmad vége előtt ki tudtunk egyenlíteni is! A 37. perc elején Evgenii Mozer kapott korongot és korcsolyázott be üresbe a kapuval szemben, majd egy mértani pontosságú lövéssel megszerezte harmadik gólunkat. (3-3)

A záró játékrész elején is a BJA kezdett jobban, bár az ellenfélnek is volt nagy helyzete: egy nagy szóló végén Farkas Rolandnak kellett bravúrral védenie. A nyomásunknak a 45. percben egy kiállítás vetett véget, de ezt viszonylag simán kivédekeztük. A 49. perc ismét emberhátrányos helyzetet hozott, de hiába nyomott az Újváros, Farkas a helyén volt, valamint a védelem is tette a dolgát.

Az 56. percben nagy lehetőséghez jutott a BJA: kiállították a vendégek egyik játékosát, így minden adott volt ahhoz, hogy megfordítsuk a mérkőzést. És ez sikerült is!!! Nagy Krisztián hozta be oldalról a korongot és tette be középre Mozernek, aki nagyszerűen ért bele, mattolva ezzel az ellenfél kapusát!

Az utolsó percig izgalmas volt a meccs, Farkasnak kellett ismét egy hatalmasat védenie, majd levitte kapusát az Acélbikák.
Egy korongszerzést követően végül Schlekmann Márk indította Nagy Krisztiánt, aki üreskapura megadta a kegyelemdöfést. Hatalmasat fordítottunk, szép győzelem lett a vége. (5-3)