Budapest Jégkorong Akadémia HC – Dunaújvárosi Acélbikák: 4-3

Gyors hokival és jó játékkal kezdte a mérkőzést a BJA HC, az első 15 percben teljes nyomás alatt volt a vendégek kapuja, azonban Kovács minden kapura tartó korongot védett. A jégkorong istenei pedig nem voltak kegyesek: a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát és a 15. percben egy kontrából megszerezte a vezetést a Dunaújváros. Savolainen és Nemes vezették rá egy védőre a korongot és előbbi pontos keresztpasszát utóbbi értékesítette.
Ez meghozta ellenfelünk támadókedvét, a következő néhány percet nagyon felpörgették, de Farkas Roland magabiztosan védett mindent. (0-1)
A második harmadban hasonlóan zajlott a játék mint az elsőben, BJA nyomás és veszélyes DAB kontrák. A második percben kerültünk először emberelőnybe, de ezt még kivédekezték az Acélbikák, a következő kiállításnál viszont már betalált a BJA.
A 28. perc végén épp lejárt az emberelőnyünk, de még épp csak kinyílt a büntetőpad ajtaja, amikor Ritter Zalán egy gyönyörű keresztpasszal találta meg Kirils Galohát, aki nagy kapáslövést akasztott a hálóba. Nem tartott sokáig az örömünk, a 30. percben ismét vezetést szerzett a vendég csapat, ezúttal egy kapu mögül visszatett korongból Dostalek lőtt szép gólt közelről.
A Rozsomákok azonban nem lassítottak és a harmad végére sikerült megfordítani az állást. A 34. percben az első gólunknál gólpasszos Ritter vitt végig egy zseniális szólót szinte az egész pályán, majd a védők gyűrűjéből kitörve a mérkőzés gólját szerezte!
A fordítás a 38. perc legvégén következett be, egy szépen körbepasszolt akció záró mozzanataként Evgenii Mozer passzolt Szabó Bencéhez, aki egy nagy kapáslövést bombázott be.
Kevésen múlt a harmad utolsó percében az újabb gól, azonban Nagy Krisztián lövése a kapuvason csilingelt. (3-2)
A harmadik húsz percben mindent megtett az egyenlítésért a Dunaújváros, több nagy helyzetet is kialakítottak, de Farkas Roland jó formában védett. A következő jó néhány percre maradt a vendég mezőnyfölény, de mindkét oldalon voltak helyzetek. Végül 4 perccel a vége előtt sikerült növelni az előnyünket.
Egy hosszú támadás végén Ivan Vorobyov lőtte rá messziről nagyon okosan a korongot, a kipattanóra pedig óramű pontossággal érkezett bekkpárja, Tóth Gergely és kegyetlenül kihasználta az adódó lehetőséget. Fél perccel később lehozta kapusát a DAB, majd nem sokkal később időt is kértek, hogy átbeszéljék a taktikát. Védelmünk eleinte állta a rohamokat, Farkas pedig nagyokat védett, de 33 másodperccel a vége előtt egy gyors támadás végén Szalma előzte meg védőjét és lőtt közelről szépítő gólt.
A legvégére még jutott egy nagy újvárosi helyzet, de ezt sikerült megakadályozni, így miénk lett és maradt itthon a 3 pont. (4-3)