Budapest Jégkorong Akadémia HC – DEAC 7-5

Hamar megszereztük a vezetést, Ritter Zalán már a második percben bevette ellenfelünk kapuját egy szép lövéssel. Nem sokkal később Jesperi Viikilä előtt adódott nagy lehetőség, azonban ebből még nem született meg a második BJA gól. A 11. percben már nem volt pardon, egy gyönyörűen kijátszott akció végén Szabó Bence lőtte be a korongot. Nem sokkal később volt egy kivédekezett emberhátrányunk, a 16. percben pedig szépített a Debrecen: Dobmayer volt közelről eredményes. Másfél perccel később azonban visszaállítottuk a két gólos különbséget: Hetényi kivetődött a kapujából, Molnár Bálint pedig nagyon türelmesen tartotta meg a korongot mellette, amíg adódott egy jó passz lehetőség, Bálint pedig szépen találta meg Sági Martint, akinek csak be kellett húznia az üres kapuba a pakkot. (3-1)
A második harmad 5. percében újra betalált a BJA, Szabó Bence kereszt passzából Schlekmann Márk vágott hatalmas gólt.
Ez felébresztette a vendégeket, előbb egy kapuvasat lőttek, majd sikerült szépíteni Novotny nagy góljával, sőt, nem sokkal később még egy nagy helyzetük kimaradt. A harmad végére kezdtük el újra átvenni a játék irányítását, Kirils Galoha tudott kiugrani, de Hetényi szépen védett. Az utolsó percben viszont már nem volt pardon, Keresztes Levente játszotta meg Vitalii Teslenkót, aki hatalmas bombagólt lőtt. (5-2)
A záró játékrész egy Sleki kiugrással indult, de ellenfelünk kapusa ismét bravúrt bemutatva védett. Nyomott a DEAC, de Farkas Roland is hozta a szokásosan kiváló formáját.Kellett is, mert jöttek a debreceni rohamok, aztán egy kontrából mégis a BJA szerzett újabb gólt. Atte Karppinen, Nagy Krisztián és Ritter Zalán járatták meg gyönyörűen a korongot, az akció végén aztán finn csatárunk nem hibázott. Az 52. percben Mihalik szépített takarásból, majd egy perccel később Novotny duplázott, újra szorosabbá téve a mérkőzést. És még itt sem volt vége a vendég rohamoknak, az 56. percben ismét gólt lőttek, ezúttal Mingazov volt eredményes és már csak egy gól volt a két csapat között. Másfél perccel a vége előtt a DEAC levitte a kapusát, de ezt Schlekmann Márk révén mi tudtuk kihasználni, így fél perc volt hátra, mikor beállítottuk a végeredményt. (7-5)