Budapest Jégkorong Akadémia HC – DEAC: 2-4

Helyzetekkel kezdtük a mérkőzést, az első percekben folyamatos tűz alatt tartottuk ellenfelünk kapuját.
A nyomás pedig hamar góllá érett, a 3. perc elején Molnár Bálint vette észre az üresbe induló Szabó Bencét és pontos passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe védőnket, aki közelről nem is hibázott.
Az 5. percben emberhátrányba kerültünk, amit bár sikerült kivédekezni, de azonnal utána eladtuk a korongot a saját kapunk előtt, Mihalik Gergő pedig kihasználta a kavarodást és fonákkal egyenlített.
A hátralévő időben is többet támadtunk, de több gól a harmadban nem született. (1-1)
A második játékrészre még pontatlanabb lett a játékunk és az ellenfél büntetett. A 24. percben egy debreceni támadás végén Smirnov érkezett jól egy középre visszatett korongra és szerezte meg a vezetést, majd három perccel később egy kereszt passzból Koblar lőtt nagy kapásgólt.
A harmad fele után kicsivel kaptunk egy emberelőnyt, de Mozer lövése a kapuvason csilingelt. A DEAC pedig miután kiegészült, azonnal letámadott és tovább növelték előnyüket a büntetőpadról visszatérő Krollis góljával. (1-4)
Az 53. percben egy BJA kiállítás kavarta fel kicsit az állóvizet, ebből majdnem mi lőttünk emberhátrányos gólt, Gönczi azonban szépen védett. Nem sokkal később végre sikerül a szépítés, Kirils Galoha váltotta gólra Szabó Bence és Ilya Tsulygin asszisztját. Az utolsó két percben Kangyal Balázs lehozta Farkas Rolandot, de az extra-csatárral sem sikerült csökkenteni a hátrányt. (2-4)
Pénteken a Gyergyói Hoki Klubot fogadjuk hazai pályán, nincs megállás, megyünk tovább! ❤🏒🥅