Budapest Jégkorong Akadémia HC – DEAC: 2-3

Nem lazsálták el a csapatok a mérkőzés elejét, azonnal nagy harc alakult ki a mezőnyben, amit szebbnél szebb helyzetek követtek mindkét oldalon. Azonban úgy Farkas Roland, mind Hetényi Zoltán magabiztosan védett mindent. A 14. percben belefutottunk egy kiállításba, amit aztán Mingazov révén ki is használtak a hazaiak, a takarásból érkezett lövésnél kapusunknak nem volt esélye.

Az egyenlítést szó szerint az utolsó pillanatban hozta össze a BJA, egy bulit követően Pozsgai Tamás elé került a korong, aki hatalmas bombagólt lőtt alig egy másodperccel a harmad vége előtt. (1-1)

A második játékrészt jobban kezdte a DEAC és a 23. percben ismét vezetést szereztek. Egy messzi lövés a kapu mögül pattant vissza éppen az érkező Smirnov elé, aki nem hezitált, hanem azonnal behúzta a pakkot a hálóba.Ezután nagy nyomást helyeztünk ellenfelünk kapujára, megdolgoztattuk a védelmet és a kapust egyaránt. Ennek röviden egy emberhátrány vetett véget, amikor is ismét a hazai csapat vette át az irányítást, de a két perc leteltével ismét a BJA játszotta a támadóbb hokit. Az újabb egyenlítés ismét a harmad végére érkezett meg, ezúttal egy szép egyéni akciót követően. Evgenii Mozer tett egy kört a támadóharmadban, aminek a végén becselezte magát a kapu elé és adott egy kötényt. (2-2)

A harmadik harmadban is több akciót dolgoztunk ki ellenfelünknél, azonban a vezetést csak nem sikerült megszerezni. A harmad közepére aztán kettészakadt kicsit a pálya, mindkét csapat próbált érvényesülni. Az 54. perc újabb BJA kiállítást hozott, ebből pedig ismét gólt lőtt a Debrecen. Egy rossz felszabadítási kísérlet során visszaadtuk a korongot, majd egy hátrapassz után Mihalik András lőtte ki a felső sarkot. Az utolsó öt percet ennek megfelelően nagyon megnyomtuk, a legvégére még Farkas Rolandot is lehoztuk, ráadásul az utolsó 24 másodpercre még egy debreceni játékost is kiállítottak, amit azonnal BJA időkérés követetett. Sajnos hiába volt azonban minden erőfeszítés, nagyot védekezett a végén is a DEAC, így maradt számunkra az egygólos vereség. (2-3)