Budapest Jégkorong Akadémia HC – Corona Brasov: 1-4

Finoman fogalmazva sem ez volt az idei szezonunk legjobb első harmada, minden, ami elromolhatott, az el is romlott.
A 8. percben emberelőnybe kerültünk, de ebből nem sikerült betalálni, ennek letelte után pedig beindult a Brassó.
A harmad fele után néhány másodperccel egy hatalmas védelmi hibát használtak ki: saját harmadban adtuk el a korongot, így Judd Blackwater tisztán vihette Farkas Rolandra a pakkot. A csatárnak még arra is volt ideje, hogy egy cselt meghúzzon, ezután lőtte be a vezető találatot. A 17. percben ismét egy elszórakozott korongból kaptunk gólt, ezúttal Schaber száguldott végig a pályán és egy csel után fonákkal növelte a brassói előnyt. Végül bő egy perccel a harmad vége előtt a kapu mögött szerzett korongot a vendég csapat, majd a középre passzolt korongra ismét az előző gól szerzője érkezett és ismét fonákkal volt eredményes. (0-3)
A második játékrészben kicsit ráült az eredményre az előny tudatában a vendég gárda, a BJA HC próbálta áttörni a védelmet, a Brassó pedig néhány ritmusváltással operált. A 35. percig nem változott az eredmény, ekkor azonban az ellenfél kapusa eladta a korongot a kapu mögött, Kirils Galoha pedig szépen kivárt, majd egy nagyon pontos passzal találta meg Keresztes Leventét, akit nagy gólt lőtt.Fél perccel később kaptunk egy emberelőnyt is, de ebből nem sikerült tovább csökkenteni a hátrányt. (1-3)
A záró játékrészt dinamikusan kezdtük, az első percekben megszórtuk a brassóiak kapuját, de Dubeau nagyokat védett.
Aztán a következő percekben ellenfelünk rohamozott, ám Farkas Roland is bemutatott egy bravúrt. Az 53. percben emberhátrányba kerültünk, amit viszonylag simán kivédekeztünk, aztán próbáltunk tovább faragni a hátrányunkból, de nagyon szervezetten védekezett a vendég együttes. Kicsivel az utolsó perc előtt időt kért Kangyal Balázs és lehozta Farkas Rolandot, ebből azonban egy rossz passzt kihasználva Kóger döntötte el végleg a meccset egy üres kapus góllal. (1-4)
Most következik két nap jól megérdemelt pihenő, utána folytatja a csapat a munkát. ❤🏒🥅