DEAC – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 3-4

Felemás első harmadot hozott ez a mérkőzés. A 4. percben emberelőnybe kerültünk és ez nem is maradt kihasználatlanul: hátul passzolgatás után Curtis Roach lőtt hatalmas bombagólt a kék vonalról Schlekmann Márk passzából! A 12. perc hozta az egyenlítést, Novotny-nak hagytak ott egy korongot, ő pedig szépen behúzta Farkas Roland és a kapuvas között. A következő percekben egymásután kaptunk két kiállítást is, ez pedig megbosszulta magát: Ustsinenka szintén egy kékvonalas bombával vette át a vezetést a hazaiaknak. (2-1)

A második harmadot egy áthozott emberhátránnyal kezdtük, aminek lejárta után azonnal újra kiállítottak tőlünk. Ezeket szépen kivédekezték a Rozsomákok, ráadásul közben a hazaiaktól is elkezdték kiszórni az embereket: egy sima és egy 2+2 perces fórt is kaptunk gyors egymásutánban. Ebből végül összejött az egyenlítés is, Luke Santerno adott kiváló keresztpasszt az érkező Nagy Gergőnek, aki nem is hibázott, kíméletlenül bevágta a pakkot Hetényi Zoltán kapujába.

A 35. percben pedig a vezetést is megszereztük, Sleki passza után Nagy Gergő játszotta meg Judd Blackwatert, ő pedig kötényt adva talált be. (2-3)

A harmadik harmadban hamar jött az egyenlítés, pedig Farkas Roland hatalmasakat védett az előző és ebben a periódusban is.

A 42. percben egy blokkról kipattanó lövést Jakabfy húzott vissza messziről, a korong pedig a hálóban kötött ki. Pár perccel később már újból a BJA HC birtokában volt az előny, Varga Arnold nagy lövésébe Schlekmann Márk ért bele tökéletes ütemben, a korong pedig így védhetetlen szögben vágódott tovább.

A következő öt perc újabb két emberhátrányt hozott számunkra, de ezeket szépen kivédekezték a fiúk. Az utolsó tíz percben mindkét oldalon láthattunk helyzeteket, Hetényi Zoltánt is lehozta a DEAC, de több gól már nem esett, győzelmet arattunk idegenben! (3-4)