BJA HC-HC Košice 2-3

A kétszeres csehszlovák és kilencszeres szlovák bajnok HC Košice együttese ellen kezdte meg felkészülését a Budapest Jégkorong Akadémia HC. A csapat kemény fizikai alapozáson van túl, Kangyal Balázs vezetőedző a meccs előtt kiemelte, kiváló lehetőség egy ilyen magas szintű ellenféllel szemben indítani a felkészülési meccsek sorát. Lendületesen kezdtek a mieink, a friss igazolás Ethan Somoza kis híján góllal mutatkozott be egy tetszetős akció végén, érkezett is rá a válasz a másik oldalon, a vas mentette Farkas Rolit.

A 12. percben Molnár Bálint elé keveredett a korong, ő pedig egy az egyben, a lábai között verte Riecicky kapust, megszerezve a vezetést csapatunknak (1-0).

A 13. percben Bartos, majd Teves ült büntetőpadra, egy percig kettős előnyben is játszhatott a BJA HC, kihúzta azonban a vendég csapat kapott gól nélkül a nehéz perceket. Később egymást váltogatták a büntetések, de igazán veszélyben nem forogtak a ketrecek. 1-0-s hazai vezetéssel mentek szünetre a mieink, meggyőző játék után. Szabó Bence kiállítása átforgott a második szakaszra, a kassai együttes pedig nem vacakolt sokat, mindössze tíz másodperc kellett nekik az egyenlítéshez: a Danick Martel-Brett David Pollock játék végén utóbbi vágott nagy gólt, a maroknyi vendég szurkolósereg legnagyobb örömére (1-1).

A 27. percben Pollock duplázhatott volna, de Farkas Roland óriási bravúrral védett. Így tett Riecicky is a másik oldalon Somoza ziccerénél. A harmad második felében több helyzetet alakított ki a Košice, de Farkas Roli stabilan állt a kapuban, többször is szépen védett.

Nem volt ez másképpen a 38. percben sem, amikor Teves hatalmas helyzeténél hárított magyar válogatott kapusunk. Egy gól itt, egy gól ott, izgalmas harmadik harmad elé néztünk.

A 45. percben Tóth Richárd sistergős bombája zúgott el éppen csak Riecicky ketrece mellett, kevésen múlott az egyenlítő gól. Régi-új játékosunk, Sofron István azonban már nem kegyelmezett: Schlekmann Márk remek passzát váltotta szép lövéssel gólra – igazi „Sofi” féle találatnak szólhatott a lelkes taps a lelátón (2-1).

Hamar érkezett azonban a válasz: Peter Repcik értékesített Bartánus előkészítését (2-2).

Megélénkült a meccs, Ravasz Csanád ziccerénél hősiesen tisztázott a vendég védelem és Riecicky.

Az 55. percben Dóczi Zsombort állították ki, de stabilan állt a hátsó alakzat. Két perccel a vége előtt Santerno parádés keresztpasszából Tóth Richárd azonnal tüzelt, Riecicky bravúrja mentette csak meg a HC Kosicét. Nem született döntés a rendes játékidőben, tradicionális, három a három elleni hosszabbítás következett.

A hosszabbítás 4. percében Somoza bombája a felső lécről vágódott le, Pollock pedig a másik oldalon egy szemtelen befejezéssel lezárta a meccset, kassai győzelem született (2-3).

Kiváló meccset játszott a két csapat, amiből sokat lehet tanulni.

A mieink augusztus 22-től a zólyomi tornán szerepelnek majd, továbbkészülve a szeptemberben rajtoló szezonra.