Corona Brasov – MAC-HKB Újbuda: 3-4 Nagyon jó játékkal, magabiztosan nyerte az …

Corona Brasov – MAC-HKB Újbuda: 3-4

Nagyon jó játékkal, magabiztosan nyerte az erdélyi túra utolsó meccsét a MAC HKB Újbuda.
Az első harmadban gyors egymásutánban lőtt egy-egy gólt a két csapat, előbb a nyolcadik percben emberelőnyből Scott Macaulay nagy lövése akadt be a hálóba, majd másfél perccel később Tranca tudott egyenlíteni egy közeli ráhúzott korongból.
A kettő között pedig volt még egy Nagy Krisztián szóló, amiből majdnem azonnal kettő gól lett, de ezt védte az ellenfél kapusa. (1-1)
Döntetlennel mentünk a második harmadra, de ez nem maradt így sokáig. Negyven másodperc sem telt el, mikor egy gyönyörű összjáték végén Kreisz Brúnó passzát Terbócs István váltotta gólra. A negyedik percben Terbire Fortuna is rámosolygott: középre tett korongja egy védő korcsolyáján megpattant, megtréfálva így Tőkét, persze Terbi nem hibázott, megszerezte gyorsan második gólját is rövid idővel az első után.
A Brassó főleg kontrákból próbálkozott, de Farkas Roland nagyszerű formában védte ezeket.(1-3)
A harmadik harmad első találatát is a MAC HKB szerezte, a negyedik percben egy blokkról lecsorgó korongot Nagy Krisztián szedett össze és vágott hatalmas gólt belőle.
Alig húsz másodperccel ezután jött a brassói szépítés, McFadden középre tett passzát Balázs lőtte be.
Az utolsó bő másfél percre lehozta kapusát a hazai csapat, és bár többször is volt lehetősége a MAC HKB-nak, de nem sikerült az üres kapus helyzetet kihasználni.
Tizenhét másodperccel a vége előtt büntettek a Farkasok: egy visszalőtt kipattanóból feljöttek egy gólra.
Az utolsó másodpercekre is maradt így izgalom, sőt, Farkas Rolinak még a végén is védenie kellett, de nem fogtak ki rajta a hazaiak és a MAC HKB nyerte meg végül a mai mérkőzést. (3-4)
Gratulálunk a Csapatnak, szép volt fiúk! Izgalmas vasárnap estét szereztetek az itthoniaknak, köszönjük az élményt!❤️🏒🥅