Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DEAC: 9-3 Eseménydúsan és nagyon erő…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DEAC: 9-3

Eseménydúsan és nagyon erősen indult az első harmad, ugyanis 74 másodperc után máris két gólos előny szerzett a BJA HC.
Előbb Ilya Tsulygin vágott egy hatalmas gólt Kirils Galoha és Szabó Bence passzából, majd rögtön utána, alig 11 másodperccel később Mirko Djumic megszerezte Molnár Bálint passzából a csapat második gólját. Nem kellett sokat várni a debreceni válaszra, Dalecky lőtt közelről gólt a sérülése után ma visszatérő Kornakker Dánielnek a negyedik perc derekán.
A 8. percben emberelőnybe kerültünk, amit Schlekmann Márk egy kapu előtt gyönyörűen elhúzott koronggal ki is használt. (3-1)
A második játékrészben hosszú passzokkal és kiugratásokkal próbálkozott a DEAC, de Kornakker Dani és a kapuvasunk mentettek mindent.
Djumic lövésénél aztán a vendégeket is megmentette a vas a góltól, a visszatett lövést újra is videózták a játékvezetők, de végül nem ítéltek gólt, ezt követően a 25. percben emberelőnyből viszont szépített a DEAC, Novotny volt eredményes.
Nem sokkal később ismét Ilya Tsulygin percei következtek. Fiatal csatárunk emberelőnyből lőtt nagy gólt Jesperi Viikila és Joonas Uimonen asszisztjából, majd másfél percre rá Garát Zsombor kipattanóját húzta vissza Ilya, megszerezve ezzel mesterhármasát a meccsen!
A mérkőzés felénél ismét lefaragott egy gólt a hátrányából a debreceni csapat, ezúttal Spirko révén, de a végén miénk volt az utolsó szó: egy kapu mögötti kavarodást követően a vendégek kapusa is hátrament, azonban Djumic megszerezte a korongot és szépen tette vissza Tóth Richárdnak, aki be is vágta a korongot, miután a DEAC kapust is cserélt. (6-3)
Sikerült a harmadik harmadot is gyors gólokkal indítani: fél perc után Darren McCormick varrta be a korongot a hálóba, Ilya Tsulygin és Kirils Galoha passzából, majd három perccel később Joonas Uimonen a jégen fekve tudta úgy kapura húzni a pakkot, hogy az utat talált a kapus mamutjai között.
Sőt, a 46. perc elején egy nagyszerűen kijátszott helyzet végén McCormick duplázott, ezzel mondhatni eldöntve a mérkőzést.
A harmad hátralévő részében voltak helyzetek és a végén még egy verekedés is, de az eredmény már nem változott, maradt a 9-3.
Eddig veretlen a csapat, ehhez és a mai mérkőzéshez is gratulálunk, szép volt srácok! ❤️🏒🥅

Fotó: Ernavarhegyi_Photography