BJA HC – Corona Brasov 7-2 Már az első harmadban nagyon belehúztak a mieink, al…

BJA HC – Corona Brasov 7-2

Már az első harmadban nagyon belehúztak a mieink, alig hat perc kellett az első gólunkhoz. Bár adódott egy emberelőnyös helyzete a vendégeknek a harmadik percben, nem tudták azt gólra váltani, nem úgy Nagy Krisztián, aki Eetu Elo passzát kíméletlenül bevágta emberelőnyben. (1-0)
Meg is hozta a vezető gól a srácok kedvét, alig három perc múlva Eeto Elo találatnak örülhettünk, aki egy szépen kijátszott helyzetet követően Jesperi Viikilä passzából lőtt egy védhetetlen gólt a rövid felsőbe. (2-0)
Nem volt megállás, a 16. percben Kirils Galoha is beköszönt a brassói kapusnak, és szerezte meg a harmadik gólt egy ellentámadást követően, melyhez Mirko Djumic és Ilya Tsulygin szolgáltatták a passzokat. (3-0)
A negyedik gól egy újabb emberelőnyös helyzetből született, Garrett Clark ült ki 2+2 percre bottal lökésért, Eeto Elu pedig megindult a Garát Zsombortól kapott koronggal és nem hibázott, megszerezte második gólját 17:54-nél.
Tőke Zoltán váltotta a kapuban Toth Rylan-t Elo duplája után.
A második harmadot is BJA dominancia jellemezte, előbb Schlekmann Márk, majd Kirils Galoha próbált gólt lőni Tőkének, majd a 35. perc környékétől a büntetőpadoké lett a főszerep: előbb Ilya Tsulygin kapott 2+2 percet magas bot használatért és sportszerűtlen magatartásért, majd Clark ütközte le durván Jesperi Viikilä-t, akit le kellett a jégről támogatni, a fejére kapott ütést követően, ezt a játékvezetők végleges fegyelmi büntetéssel jutalmazták. Ezt követte Schaber akasztása, a 39. percben pedig Bors Huba szabálytalankodása.
A csapatunk is büntetett: kb 15 másodperc alatt lőttek két hatalmas gólt! Előbb Schlekmann Márk, majd egy másodperccel a harmad vége előtt Tóth Gergely talált be, így 6-0-val mehettek szünetre a srácok.
Az első két harmadot figyelembe véve, az elsődleges cél innentől csak az volt, hogy további sérülések nélkül játsszuk le az utolsó harmadot. Szita Donát áthúzódó kiállításából kozmetikázott a Brassó 46.43-nál, Domingue ugyan a kapu előtérben tartózkodott, de a gólt megadták a játékvezetők. A gól után Ritternek és Vorobyovnak volt nagy lehetősége, de azok sajnos kimaradtak és egy elkerülhető kiállításból meg is szerezte a Brassó a második gólját. Ellenfelünk folytatta a durva játékot, előbb Sills szúrta ágyékon Kirils Galohát, amiért mehetett is zuhanyozni, majd kisvártatva Van Wormer és Schaber kerültek a büntető padra.
Az emberelőnyös játékban Szabó Bence lőtt egy kapuvasat, aztán ismét ő veszélyeztetett a kapu elől. A következő emberelőnyös sorból Vorobyov bombázott a kékről egyet elemi erővel, de ez is kimaradt. Nem úgy a mesterhármast elérő Eetu Elo, aki Schlekmann korongját vágta fel védhetetlenül a rövid felső sarokba, ezzel beállítva a 7-2 végeredményt.