Egy bosszantó véletlenből kerekedett ez a szívmelengető kis történet…
2020-01-14

MAC Újbuda – HC Mikron Nove Zámky: 3-4 (hosszabbítás után)

Ahogy az várható volt, hatalmas csatát hozott az Érsekújvár elleni mérkőzés.
Az első harmadot végigszáguldotta mindkét csapat, de hiába voltak nagy helyzetek és sok kiállítás, gólt nem láttunk.
A második harmadban sikerült megtörnie a jeget mindkét csapatnak. Előbb MAC részről Terbócs István lőtt gyönyörű gólt középről az 56. percben, nem sokkal később két kiállításba is beleszaladtunk, így egy percig kettős hátrányba kerültünk.
Hiába védekeztünk hősiesen és hiába védett Halász Tamás is bravúrosan, egy kipattanóból egyenlítettek a vendégek.
A harmad végét mindkét csapat megtolta, szerencsére mi jöttünk ki jobban belőle.
Három és fél perccel a vége előtt McNally lövése valahogy utat talált a kapuba, majd bő fél perccel később Brance Orbán varázsolta be a korongot a kapus mellett. Az utolsó percben szépített a Zámky, egy nagyon furán pattanó lövés megtréfálta Halászt. (3-2)
A harmadik harmadban folytatódott a nagy iramú hoki, mindkét csapat felszántotta a jeget, a kapusok pedig brillíroztak.
A játékrész közepén emberhátrányba kerültünk, a vendégek pedig nagyon megpörgették ezt a két percet, de Halász továbbra is kivédte a szemüket is.
Aztán a végén ismét jött egy kétperces bünti, de csak oldalhálóig jutott az ellenfél, majd 1 perc 10 másodperccel a végső sípszó előtt hidegzuhányként jött az egyenlítő gól Stupkától.
Az utolsó percben még McNally bunyózott egyet, így mentek a csapatok a hosszabbításba. (3-3) Ott aztán mindkét oldalon több komoly helyzet is kimaradt, míg a végén Pospísil egy szép cselt követően megnyerte a meccset az újváriaknak. (3-4)