2020-02-28
HK Dukla Michalovce-MAC Újbuda 17:30
2020-03-01

MAC Újbuda-HC Mikron Nové Zámky 1-3

Ezt a mérkőzést nem az utóbbi meccseken megszokott domináns stílusban kezdték ma a mieink, kicsit mintha az öltözőben ragadtak volna az első harmadban.
Ennek meg is lett az eredménye, egy eladott korongból megszerezte az Érsekújvár a vezetést, Holovic lőtte be a mérkőzés első gólját (0:1).
Bár az érsekújváriak lendülete tovább tartott, de egy jó kontra támadás keretén belül nagyon szépen lefordultunk, Sofron fejezte be a támadást és lőtte be a felső sarokba az egyenlítő gólt. (1:1)
A második harmadra sem sikerült átesnünk a holtponton, ennek az lett az eredménye, hogy az ellenfél többször odaszögezett minket a kapu elé, és bár egy-egy lefordulásból eredménnyesek tudtunk volna lenni, de mindig került valami porszem a gépezetbe, nem sikerült góllal befejeznünk a megkezdett támadásainkat. Ismét Holovic volt az aki egy éles szögből leadott kipattanóra elsőként ért oda, és szerezte meg a vendégek második gólját (2:1).
A második harmadban adódott egy emberelőnyünk még ahol lehetőségünk lett volna egyenlíteni, de ez nem sikerült.
Az utolsó játékrészben azt az arcát mutatta a Csapat amit látni szerettünk volna a meccs elejétől kezdve, erősen, agresszívan nyomtuk az érsekújváriakat, több helyzetet is kialakítottunk a támadóharmadukban, de Pavlas remekül védett, nem sikerült bevenni a kapuját.
A mérkőzés utolsó gólját szinte a semmiből, a harmad 45ik percében, egy kontrából lőtte be Andrisik (1:3).
Bár a hátralévő időben minden erőnket mozgósítottuk, próbáltunk frissíteni, próbálkoztunk a kapuslehozatallal is, de egyszerűen ma semmi nem sikerült, így maradt az 1:3-as végeredmény.
A Nové Zámky megérdemelten távozott ma három ponttal a Tüskecsarnokból.
Semmi nincs veszve, vasárnap újabb mérkőzés vár a Csapatra, és újabb lehetőség a pontszerzésre.