2020-01-04
MAC Újbuda-DEAC 18:30
2020-01-05

MAC Újbuda – HC Kosice: 4-3 (hosszabbítás után)

Az elejétől kezdve támadólag léptünk fel, az első harmadban többször veszélyeztettük a vendégek kapuját.
A harmad fele előtt góllal is érett a nagy hajtás, Chris Langkow ért bele jó ütemben egy lövésbe, így a korong átpattant a kapuson.
Egy emberhátrányos akció során Langkow majdnem újra betalált, majd nem sokkal később Chris Bodó növelte az előnyt egy szinte nullszögből behúzott koronggal! Sajnos egy percen belül jött a szépítés Rapac által, majd az utolsó percben nem sikerült kihúzni újabb kapott gól nélkül, így döntetlennel mehettek a csapatok az öltözőbe. (2-2)
A második harmadban is mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei a gólszerzésre, de csak a MACnak sikerült betalálni.
Langkow kapott nagy passzt McNally-től a kapu mellett és szépen be is húzta. Néhány perccel a harmad vége előtt bő egy percig kettős emberelőnyben voltunk, de ezt nem sikerült gólra váltani, az utolsó perceket pedig nagyon megnyomta a Kassa, azonban Andreas Bernard kiválóan védett. (3-2)
A harmadik harmadban folytatódott a hajtás mind a két fél részéről, előbb a MAC dolgoztatta meg Skorvaneket, majd a Kosice Bernardot.
Az 50. percben sikerült ismét egyenlítenie a vendég csapatnak. Egy buli utáni lövés kipattanóját lőtte vissza Bortnák.Az utolsó 10 percben ismét a MAC játszott veszélyesebben, sikerült többször is beszorítani az ellenfelet a kapuja elé. Több gól azonban nem született, így hosszabbítás következett.Itt pedig egy visszatett korongból Sofron István megszerezte a győzelmet jelentő gólt! (4-3)
Nagyszerű, izgalmas meccset láthattunk ma, igazi csapatmunkát, nagyon büszkék vagyunk a Csapatra!És ennél rosszabb meccse Andynek se legyen, bemutatkozásnak ez is kiválóan sikerült.