MAC Újbuda- FTC-Telekom 19:00
2019-01-03
Hallgassuk meg Majoross Gergely véleményét az 5:1-es Mac Újbuda-Ftc-Telekom mérkőzésről.
2019-01-04
Összes

MAC Újbuda – FTC-Telekom: 5-1

Az első harmadban egyből egymásnak estek a csapatok, fizikai játék és sok pontatlan megoldás jellemezte a játékot.
Az első gól szűk 4 perccel a harmad vége előtt született, Chris Langkow lövése talált utat a kapuba (1-0).
A másodikban hamar növeltük az előnyünket Jesse Dudás tűpontos bombájával (2-0).
Azért Bálizsnak is akadt dolga, a Ferencváros emberhátrányos helyzetben is meg tudott két emberrel is lógni egy elrontott váltásnak köszönhetően, Brunyát azonban nem lehetett megingatni és nagyszerűen védett.
Az utolsó játékrészben hamar eldöntötte a meccs végkimenetelét a MAC, előbb Nagy Krisztián lőtt gólt egy kapu előtti kavarodást követően, majd alig egy perccel később Keegan Dansereau és Jared Brown alakítottak ki sakk-matt helyzetet Arany Gergely kapuja előtt (4-0).
A zöld-fehérek 6 perccel a vége előtt szépítettek, egy középre tett korongot Walls helyezett a felső kapuvas alá (4-1).
A maradék időben mindkét csapatnak volt még helyzete, de fél perccel a vége előtt Chris Bodó beállította a végeredményt (5-1).

A Magyar Kupa elődöntőjét a MAC Újbuda nyerte, magabiztosan és megérdemelten.
Gratulálunk a Csapatnak, nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Hajrá, MAC! Fotó: Mudra László