2019-09-15
Vezetőedzőnk véleménye a ma esti mérkőzésről az alábbi videóban hallható
2019-09-16

MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 5-3

Jobban nem is indulhatott volna a MAC Újbuda hazai szezonnyitója! Ugyanis két perc sem telt el a kezdő korongbedobást követően, máris kétgólos előnyt szereztünk. Előbb Chris Langkow talált be közelről Chris Bodó mesteri keresztpasszából, majd Josh Pitt volt eredményes Klempa és Garát asszisztjából. A meccs eleje ennek megfelelően MAC mezőnyfölényben telt, sok idő kellett hozzá, hogy a Jegesmedvék felócsúdjanak a kezdeti sokkból. Aztán fél percen belül két játékosunk is büntetőpadra kényszerült, szűk másfél percig hősiesen kellett tartanunk magunkat. De Bálizs Bence és a MAC védelem állt a feladat elébe és kapott gól nélkül megoldották azt. Másfél perccel a harmad vége előtt újból sikerült magunkat nehéz helyzetbe hozni, vagy csak gyakorolni akartuk ezen a meccsen a kettős emberhátrányos védekezést. (2-0)A második harmad ugyanúgy indult mint az első: két gyors MAC góllal! A harmadik percben McNally középre tett korongja valahogy utat talált a hálóba, majd egy gyönyörűen kijátszott leindítás végén Brance Orbán is gólt lőtt. A vendégek kidolgoztak néhány nagyon komoly helyzetet, egyszer teljesen üresen vihette kapura a miskolci csatár a korongot, egyszer pedig a gólvonal előtt csorgott végig a pakk. A nyolcadik percben végül sikerült megtörnie a jeget a Jegesmedvéknek: egy messzi lövésbe Részegh ért bele, így a korong épp átcsorgott Bálizs lábai közt. Terbócs István csilingelő kapuvasa volt a válaszk, nem sokon múlt a gól. (4-1)A harmadik játékrész elejét nagyon megnyomta a Miskolc, nagy nyomás alatt volt Bálizs kapuja.Emberelőnyből sikerült is a szépítés, Vas passzából Vandane bombázott nagyot a felső sarokba. Erre a harmadra az eddiginél is keményebb fizikai játék volt a jellemző, nagyobb ütközések és keményebb beleállások mindkét csapat részéről.A harmad felénél azonban újra mi voltunk eredményesek, Terbócs középre tett korongja üresen találta meg Pittet, aki nem is hibázott.Az újabb kapott gól azonban nem törte meg a vendégeket, sorozatosan támadtak és egy emberelőnyből három és fél perccel a vége előtt sikerült újra szépíteniük.Az utolsó percekben még három miskolci kiállítást láthattunk, valamint egy Magosi büntetőlövést. Ez utóbbit azonban Brunya nagyon magabiztosan hárította. Nagyon szép és izgalmas hokival kényeztettek el ma minket a srácok, gratulálunk!